| Hildutza99 a întrebat:

Heey, am cateva intrebari pentru fanii Naruto happy :
1) Ce mostenire are Sasuke de la clanul Uchiha?
2) De ce si-a omorat Itachi marea parte din clan?
3) Cine este partenerul lui Deidara in Akatsuki?
4) Cine a fost partenerul lui Orochimaru in Akatsuki?
5) Cine a fost primul in Akatsuki dintre Itachi si Sasori?
6) De ce l-a omorat Sasuke pe Danzou?
Nu stiu sa raspund la toate, asa ca va intreb si pe voi big grin,
Fundaa

Răspuns Câştigător
| Byebye14 a răspuns:

1)Ce intelegi prin mostenire?
Sharingan-ul?laughing
Mostenirea lui Sasuke este, din pacatesad, un trecut intunecat si povara reinfintarii clanului
2)A fost un ordin dat de sus pentru a opri lovitura de stat pe care o planuiau in secret cei din uchiha.
Itachi era un fel de dublu spion
3)Care partener?laughingLa inceput a fost Deidara(pana l-a omorat Sakura si cu bunica lui deidara) si al doilea a fost Tobi(Madara)
4)Itachi
5)Hmm..nu stiu. Banuiesc ca Sasori deoarece e mult mai in varsta ca Itachi
6)Pentru razbunare deoarece din cauza lui Danzo (care a dat ordinul ) Itachi a trebuit sa-si omoare familia.

| Miyukii a răspuns (pentru Byebye14):

La intrebarea 3 ai vrut sa zici sasori, nu? ai foarte mare dreptate

| Byebye14 a răspuns (pentru Miyukii):

Da,imi cer scuze.
Sasori vroiam sa scriu.
Ahh, e de vina examenul laughing

3 răspunsuri:
| Sakura1218 a răspuns:

1) Sharinkan
2) a fost obligat de cei de sus să o facă