| sorichitz a întrebat:

Hei ma puteti ajuta cu cateva filme gen drama?

Răspuns Câştigător
| Camy_6878 a răspuns:

Beastly
Thor
Avalon High
Skellig
The Last Song
Sper ca ti-am fost de ajutor funda? big grin

5 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Hatchiko este un film foarte frumos. Cu Richard Gere.

Prezinta povestea unui profesor care intr-o zi gaseste un catelus intr-o gara si il i-a acasa.

La inceput sotia lui nu prea este de acord sa pastreze catelul si pune afise pe stalpi in speranta ca il gaseste cineva.

Insa, intr-o zi, cand suna cineva care e interesat de catel, sotia profesorului il vede pe acesta jucandu-se in gradina cu catelul si nu vrea sa il mai dea, spunandu-i ca a fost luat deja de cineva.

In fiecare seara cand profesorul se intorcea de la universitate, cainele il astepta mereu la gara.

Intr-o zi insa, cand preda la universitate, profesorul face infarct si moare.

Din acea zi, Hatchiko, mergea la autogara in speranta ca stapanul sau se va intoarce.

Hatchiko a asteptat intoarcerea stapanului sau timp de 9 ani.

Apoi lui Hatchiko i-a fost ridicata o statuie in statia Shibua.

Sincer sa fiu eu iti sugerez sa vezi acest film, deoarece e foarte frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

My name is Khan
Charlie St. Cloud
P.S I love you
Agora
Feast of love
Marley & Me
The Green Mile
Vizionare placuta

Răspuns utilizator avertizat
| Inspiratie a răspuns:

Taken

| TheBlackEmpire a răspuns:

A walk to remember...