| GaBrYeLa18 a întrebat:

Heii TPU! As vrea si eu niste filme de comedie cu adolescenti!

8 răspunsuri:
| Lhurricane a răspuns:

The kings of the summer, my ps partner, as cool as i am, the last song

| AbigailCiobotaru a răspuns:

Hey! Uite, iti pot recomanda:
-Another Cinderella Story
În film este vorba despre o fată numită Mary Santiago (Selena Gomez) care trăiește împreună cu mama ei vitregă și surorile ei vitrege, ea este o fată timidă, și are o prietenă, Tami. De mică, lui Mary îi place să danseze și idolul ei este Joey Parker (Drew Seeley), dar se află că el vine aici, de a dori să vadă locurile de unde a început să danseze. Când vine un bal mascat, surorile vitrege află că și Mary vrea să meargă la spectacol, așa că auzind toate acestea, mamă lor, Dominique o pune pe Mary să curețe dormitorul ei, care e extrem de murdar. Tami află de asta și trimite pe verișorii iubitului surorii ei să curețe în locul lui Mary, dar până la ora 12, atunci când Dominique revine acasă. Când Mary și Tami merg la bal mascate că cele două surori ale lui Mary să nu afle, Mary întâlnește un băiat, care e joey Parker, ea nu știe că e el, Joey, atras de frumusețea lui Mary o invită la dans, dar când Mary află că el e Joey Parker și că e oră 12, fuge cu Tami ca să ajungă la timp acasă, atunci Mary îsi scăpa playerul. Încercând, Joey dorește să afle care a fost fata misterioasă. Până la urmă, Joey a găsit-o pe Mary, și și-a dat seamă, dar surorile vitrege încearcă să-l îl țină departe pe Joey de Mary.-
-100 de zile cu domnul arogant
''100 de zile cu Domnul Arogant" este o comedie romantica din Coreea de Sud, probabil una dintre cele mai haioase filme coreene moderne. După ce a fost părăsita de prietenul ei chiar înainte de aniversarea de 100 zile, Ha-Young (Ha Ji-won) întalneste un tip numit Hyung-Joon, atunci când il loveste accidental in fata provoacand astfel zgârierea Lexus-ului acestuia. El cere sa-i plătească 3000 dolari pe loc. Ea scapă de el, lăsând un portofel în urma ei.

Hyung-Joon ei o urmareste, cerându-i banii pentru maşina lui. Deoarece ea este o biata studenta, Hyung-Joon scrie un "act de inrobire" pentru Ha-Young, pentru a plăti  pagubele la masina lui. Ha-Young este aruncata într-o viaţă de coşmar devenind sclava acestuia pentru 100 de zile: face curăţenie în casă, efectueaza cumparaturi pentru el, ii curăţa maşina etc.Prin accident ea descoperă că daunele la masina lui Hyung-Joon costa doar 10 dolari! Apoi ea isi incepe răzbunarea... -http://www.filmecoreene.com/......-2004.html
Alte filme, care nu sunt cu adolescenti, dar sunt foarte amuzante
:))
- The Pink Panther -filmul
Este un film extraordinar de comic...nu am cuvinte sa il descriu, merita sa il urmaresti - http://www.filme-net.com/2012/06/the-pink-panther-2006-pantera-roz.html
-The pink panther 2 -daca l-ai vazut pe 1 - In aceasta continuare a aventurilor Inspectorului Clouseau, actiunea este centrata pe furtul unor artefacte legendare din antichitate din intreaga lume. Printre aceste artefacte se afla si nepretuitul diamant al Panterei Roz. Astfel, pentru a-i gasi pe cei responabili de aceste furturi, Inspectorul Sef Dreyfus este fortat sa il trimita pe Clouseau in cautarea acestor obiecte rare. Mai mult de atat, se pare ca neindemanticul si nepriceputul Clouseau se aliaza cu o echipa de detectivi internationali, care ii seamana in totalitate, toti fiind antrenati pentru a duce la capat misiunea lor de a prinde hotul si a inapoia artefactele. http://www.filmebunesub.com/......itrat.html
- A thousand words - Un tânăr află cu stupoare că mai are de rostit doar 1000 de cuvinte înainte de a muri. După aflarea adevărului privind un contract cu un guru spiritual, agentul literar Jack McCall găseşte un copac Bodhi pe proprietatea sa. Acest aspect conţine o lecţie valoroasă privind consecinţele fiecarui cuvânt spus... - http://www.filmehdonline.biz/......subtitrat/
Sper ca te-am ajutat ^^

| GaBrYeLa18 explică (pentru AbigailCiobotaru):

Am vazut another cinderella story (de 10 ori cred), filmele coreene chiar nu imi plac( dar poate il voi vedea), dar o sa ma uit la celelalte. Multumesc!

| AbigailCiobotaru a răspuns (pentru GaBrYeLa18):

Cu placere!

| flavi26 a răspuns:

Austin & Ally