| anonim_4396 a întrebat:

Hey!
Câte animeuri ați vazut? Care sunt genurile voastre preferate? Imi puteti face o lista cu ce animeuri aş putea urmarii?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

O sa ma straduiesc sa recomand cate ceva.
Full Metal are multe episoade asa ca nu il recomand. *totusi merita*

Recomand :
Akagami No Shirayuki Hime - Romance/Fantasy 2 sezoane
Sakurasou no Pet - cica e romance dar e mai mult funny
Orange - un romance trist

Erased / Boku dake ga inai machi - Psihologic / Trist /Masterpiece
Fate Zero - daca nu l-ai vazut atunci uita-te! Il ador. Cateva personaje secundare din anime-ul asta ar merita propriile lor serii laughing

Black Butler - mi-a placut mult chiar daca o ia pe cai gresite de cateva ori
Kyoukai No Kanata - anime cu de toate laughing imi place mult
Mekakucity Actors - e diferit, s-ar putea sa nu-ti placa

Noragami - singurul anime care trece de la faze tragice la amuzante in cateva secunde laughing
ReLife - e ceva mai special. Teoretic e slice of life dar este si trist / romance. Sunt la zi si cu manga.

12 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Am vazut 208 anime-uri. Genuri preferate: toate, mai ales yaoi, yuri, romance, gore, school.
Decat sa stau 3 ori si sa fac o lista, mai bine iti las mai jos lista cu anime-urile pe care le-am vazut, si poti sa iti alegi de acolo.
Asta e profilul meu:

https://myanimelist.net/profile/AnimeLover6051

P.S. Anime-urile cu notele de 8, 9, 10 le recomand cu mare drag, mai ales pe cele cu nota 10, alea meria vazute.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

E un fel de blog sau ce?

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

WTF! eşti băiat? Mereu am crezut că eşti fată (P.s. sorry ) laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e blog, e un site in care iti treci anime-urile pe care le-ai vazut si le dai note in functie de cum ti-au placut, vorbesti cu alti utilizatori, stai pe forumuri, postezi comentarii pe profilurile lor, intrii in diferite cluburi, si alte chestii faine. Ar trebui sa iti faci si tu un astfel de cont, ca sa tii cont de anime-urile pe care le-ai vazut pana acum. Daca iti faci cont, poti sa imi trimiti cerere, ca accept de la oricine.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am crezut ca am dat de inteles ca sunt baiat, mai ales prin poza laughing
Oricum mi s-a intamplat des sa fiu confundat cu o fata laughing

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Bine, cred ca imi fac ^-^

| RainmakerX a răspuns:

Am vazut echivalentul a 40-45 de zile fara pauza.
Imi plac cele Fantasy, Romance, Actiune *de obicei tot ce are animatii ok si un plot rezonabil merge*

Daca nu au animatiile cat de cat acceptabile atunci nu ma uit.
Preferatul este FMAB Full Metal Alchemist Brotherhood
Este urmat de Fate Zero *seria Fate in general*
Kyoukai No Kanata
Urmat de Atack On Titan
Black Butler
Assassination Classroom

As fi pus si Death Note pe primele locuri dar mi-a placut doar prima jumatate. *partea de inceput a fost geniala*

Ce gen preferi? Sa stiu ce sa recomand.

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

De toate laughing

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

Multumesc! Am vazut Black Butler si Noragami

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa ma straduiesc sa recomand cate ceva.
Full Metal are multe episoade asa ca nu il recomand. *totusi merita*

Recomand :
Akagami No Shirayuki Hime - Romance/Fantasy 2 sezoane
Sakurasou no Pet - cica e romance dar e mai mult funny
Orange - un romance trist

Erased / Boku dake ga inai machi - Psihologic / Trist /Masterpiece
Fate Zero - daca nu l-ai vazut atunci uita-te! Il ador. Cateva personaje secundare din anime-ul asta ar merita propriile lor serii laughing

Black Butler - mi-a placut mult chiar daca o ia pe cai gresite de cateva ori
Kyoukai No Kanata - anime cu de toate laughing imi place mult
Mekakucity Actors - e diferit, s-ar putea sa nu-ti placa

Noragami - singurul anime care trece de la faze tragice la amuzante in cateva secunde laughing
ReLife - e ceva mai special. Teoretic e slice of life dar este si trist / romance. Sunt la zi si cu manga.

| BlackRose03 a răspuns:

1.Nu ma uit de mult timp.Pana acum am vazut vreo 50 si ceva.

2.Nu am genuri preferate

3.Acestea sunt preferatele mele:

1."Kaichou wa Maid-sama!"
2."Magi:The Labyrinth of magic"
3."Rosario Vampire"
4."Akatuski no Yona"
5."91 Days"
6."Ore Monogatari"
7."Tokyo Ghoul"
8."Toradora"
9."Sakuraou no pet na kanojo"
10."Clannad"

| anonim_4396 explică (pentru BlackRose03):

Mulțumesc!

| DamienArmitage a răspuns:

1. Monster
2. Your Lie in April
3. Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist: Brotherhood
4. Mirai Nikki
5.Ergo Proxi
6. Parasyte
7. Yu Yu Hakusho
8 Psycho Pass
9. Deadman Wonderland
10. Fate/stay night
11. Ghost in the Shell: Stand Alone Complex
12. Owari No Seraph
13. Blood +
14. Guilty Crown
15. Log Horizon
16. Spice and Wolf
17. Accel World
18. Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?
19. Hellsing
20. Shiki