| Miselle a întrebat:

Hey,ce filme gen horror stiti? (fantome,case bantuite) chestii, chestii! Cel mai complex raspuns primeste o fundita!

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Paranormal activity(1 si 2)-(celelalte parti sunt lamentabile, te uiti la ele doar daca vrei sa afli neaparat povestea)
REC(doar unu si doi)
El orfanto
Silent hill
The Messengers
The Tunnel
Blair witch project(doar prima parte)
The Others
The Exorcism of Emily Rose
Ju-on( The Grudge in varianta americana)
Ringu( originalul variantei americane The Ring)
The omen(originalul)
The Exorcist(originalul)
The Haunting in Connecticut
The Awakening
The Woman in black
Insidious
Devil
(Room) 1408
The Uninvited
Suspiria
The Shining
Nosferatu
The Strangers
Dead Birds
Tale of two sisters
Intruder
The Hills Have Eyes
The Strangers
The Ruins
(The)Last House on the Left
Grave encounters
The Innkeepers
The Unborn
The Ward
The Possesion
The Amytiville Horror
The Descent(doar prima parte)
I spit on your grave(asta este mai slasher deci sunt scene explicite)
V/H/S
30 Days of night
Identity
Sinister
I saw the devil
Ils
Haute Tension
Case 39
Dark Water
Session 9
Darkness Falls
Calvaire (slasher)
The Abandoned
28 weeks later( zombi)
28 months later(continuare 28 weeks later)
Dawn of the dead(zombi)
Eden Lake (thriller)
Amusement
Shutter(originalul asiatic 2004)
The Conjuring(nu e genul care sa te sperie daca esti obisnuit/a cu genul, dar are o poveste interesanta)
P.S. Pentru cei care vor sari zicand ca au mai vazut aceasta lista la alti utilizatori, aceasta este lista mea (care intr-adevar mai este folosita si de altii) pe care o completez doar cu filmele pe care eu le consider demne de vizionat ale acestui gen. Deci nu vanez funde nu sunt disperat dupa funde, am destule, asadar nu "fur" lista nimanui. Fac aceasta precizare pentru a nu repeta acelasi lucru de mai multe ori.

| Miselle explică (pentru M25M):

Mersi mult!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insidious 2008 si insidious 2013 - sunt chiar de speriat, mai ales ultimul.
Dead Silence (2007)
Sl8n8 (2006)
Creep (2004)
[Rec] (2007) si [Rec] ² (2009) - suspans + groaza
The Unborn (2009)
The Messengers (2007)
Grave Encounters (2011), dar nu si al doilea film, ca nu e asa interesant ca primul
Hidden 3D (2011)
Vanishing on 7th Street (2010)
The Burrowers (2008)
The Rite (2011)
Silent Hill (2006) si silent hill 2013
Mirrors (2008)
28 Weeks Later (2007)
28 Days Later... (2002)
Fragile (2006)
30 Days of Night (2007)
Jeepers Creepers 1 si Jeepers Creepers 2 (2003)
Stay Alive (2006)
The Fog (2005)
Citadel (2012) - e foarte interesant, insa prima jumatate de ora sau ora sunt putin plictisitoare, dupa care incepe groaza
Seria Resident Evil : actiune + horror

Iti recomand sa te uiti la trailere mai intai sa vezi ce iti trezeste curiozitatea si fiorii

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si Evil Dead din 2013

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici este o lista mai larga unde, daca dai click, poti vedea un scurt rezumat si trailerul >> http://www.cinemagia.ro/liste/filme-horror-4579/

| noname2021 a răspuns:

The woman in black, paranormal activity, the exorcism of emily rose

| Albnegru10 a răspuns:

Mama. Sper sa te speriilaughing