| Clara120 a întrebat:

Hey credeti ca o sa apara Naruto Akipuden?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu prea stiu, adica din cate se spune in benzile desenate, NU! Te rog sa nu uiti ca Naruto este un serial de gen drama, deci trebuie sa aiba un final dramatic. Din cate se lasa de inteles, Naruto va muri in lupta cu Sasuke, care va muri si el. Adica gandeste-te, cat crezi ca o sa mai poata continua seria asta? Si asa deja Naruto si Sasuke au ajuns la puterea suprema, deci ce rost ar mai avea serialul, daca ei iar nimici pe toti inamicii lor fara nici o problema? Unde ar mai fi situatia dramatica? Si asa daca vrei sa stii o parere in legatura cu sfarsitul acestui serial, uite ce cred eu: Exista doua posibilitati de incheiere, ambele incep asa. Dupa ce se lupta intr-o batalie cum nu s-a mai vazut inainte, Naruto si Sasuke se reimprietenesc si isi unesc fortele impotriva lui Madara( Care este descris ca fiind cel mai puternic shinobi din cati au existat). Aici: 1. Castiga cei doi chiar daca chinuit si cu mult efort iar apoi raman prieteni, Naruto este desemnat Hokage direct de la titlul de Genin, iar Sasuke se impaca cu sine insusi( baitul asta are nevoie de un psiholog... In curand va ajunge sa vrea razbunare pentru ca vrea razbunare...). Sau 2. Dupa lupta cruciala cu Madara, cei doi mor impreuna ca niste prieteni si raman ca eroi ai integii lumi ninja. Una din doua, asa vad eu sfarsitul. Dar in legatura cu intrebarea ta, raspunsul e clar NU! Citeste si tu benzile desenate, caci asa vei vedea despre ce vorbesc.

| stef41 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing amuzant ce ai zis despre Sasuke si ai dreptate. Si inca un lucru, unde pot citi si eu benzile desenate cu naruto

| Gabor_Sasuke_1996 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer sa fiu nu imi place sa dau dreptate dar sa stii ca mai bine de ata nu se poate exprima un om ca ie tanar ca ie mai batran bravo

32 răspunsuri:
| Clara120 explică:

Draga Anonim daca chiar nu ai ceva folositor de spus mai bine nu te baga. ok?

| JustMeAndy a răspuns:

Eu am auzit ca la sfarsit Naruto se va lupta cu Sasuke si va castiga lupta si Sasuke inainte de lupta ii va spune lui Naruto ca daca il invinge in lupta se intoarce in Konoha si Sasuke se intoarce in Konoha sper ca asa sa fie si sa nu moara Naruto dar de Naruto Akipuden nu stiu nimic sigur.(Am scris toate astea pentru ca mi s-a parut interesant ce a scris anonimul cel care are funda sper sa nu moara Naruto si nici Sasuke dar pentru a afla asta trebuie sa avem rabdare)

| alexandercandrei a răspuns:

Deci nu poti fii sigur deoarece, pentru ca, fiindca in naruto ultimate ninja storm 2 exsista personajul naruto hokage deci e posibil sa fie naruto akipuden

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi penibil ar fi mai amuzant decat tanar si nelinistitlaughing) adica frate nu mai poti alerga chiar atatia ani dupa sasuke decat daca esti un pic tampit nu crezi si kishimoto chiar ar exagera

| Minato1 a răspuns:

Eu cred ca o sa apara dar 1: Unii iertati-ma ca va spun sunt prostii cum naiba sa moara Naruto 2.Madara moare pe la sfarsitul celui de Al Patrulea Razboi Shinobii 3.De ce naiba spune-ti ca Sakura va fi cu Naruto? NARUTO V-A FI CU HINATA 4. Visul lui Naruto se va indeplini 5.Sasuke se intoarce in sat si se aleaza cu Naruto 6.Sasuke se v-a impaca cu Sakura 7. Jubi v-a muri din cauza lui Naruto in Al Patrulea Razboi Shinobi 8.Kyuubi s-ar putea sa ramana in Naruto sau va fi distrus 9. Bestile cu cozi ar disparea 10. Cred ca va fi Naruto Akipuuden
Numai Bine

| Alcaelo a răspuns:

Am citit sute de raspusuri referitoare la naruto akkipuden.
Eu doar atata ma de zis.
In "Naruto" Sasuke si Naruto se "cearta" iar Sasuke pleaca in cautarea puterii.
In "Naruto Shippuden" Naruto se intoarce in sat dupa un antrenament de 2 ani si jumatate avand in plan sa il salveze pe Sasuke din "intuneric"
Acum intervine si Madara care le declara razboi...deci este posibil ca in Naruto Shippuden cei 2 sa se lupte si sa se ajunga la un sfarsit; fie el bun sau rau.
Asadar cred cu tarie ca va mai urma o noua serie nu neaparat cu numele Akkipuden in care Naruto devine Hokage si reconstruieste satul asa cum au facut si primii 2 Hokage...ori ORI laughing
Cam asta ar fi.

| emidin20 a răspuns (pentru Alcaelo):

Deci nu se stie inca daca apare naruto akkipuden gandeste ca mai apar episoade din shippuden deci eu cred ca seria shippuden ar continua pana la ep 420-520 cu un final tragic ceea ce e de asteptat doar este un anime cu foarte multa drama dar si asa iti pot da un raspuns sigur stii ca sunt 2 categorii de fani; fanii lui naruto printre care ma numar si eu big grin si cei a lui sasuke si este sigur ca naruto nu va muri in lupta cu sasuke ori daca va muri; va muri si el si sasuke! sper ca te-am ajutat cu raspunsul meu. o zi buna

| SHINeeLover a răspuns:

Ar fi super tare ca la lupta finala dintre Naruto si Sasuke sa se lupte pana la capat, dupa aceea sa mearga la un ramenlaughing

| stef41 a răspuns (pentru SHINeeLover):

laughing rolling on the floor ar fi chiar culmea, îti dai seama ce faţă ar face bătrânul de la magazinul cu ramen

| Americanu_Razvan_1998 a răspuns:

Chiar nu stiti nimica nu?
Cel cu masca nu`i madara, madara va fi readus la viata in cel de`al patrulea razboi, Naruto se va lupta cu Sasuke dar nici unu nu moare, Si se face Naruto Akipuden

| AmBitiOn a răspuns:

Eu cred ca o sa apara si naruto akipuden

Pentru ca visul lui naruto nu sa indeplinit ( acela de a deveni hokage ), deci cred ca o sa mai apara happy

| alexarghir a răspuns:

Va aparea va asigur eu.Mai sunt multe de intamplat, razboiul ninja, devenirea in hokage si cel mai important si ceea ce multi nu stiti e ca naruto s-ar putea sa capete rinnegan. E mult de explicat dar va voi face un mic rezumat daca nu ma credeti cautati pe google si veti avea dovezile cu benzile desenete combinate cu secvente din serial.Deci,cand naruto s-a luptat cu Itachi, acesta l-a prins intr-un genjutsu si i-a dat puterea lui. Bun, pe de alta parte Nagato a fost un membru al clanului Uzumaki.Acesta a obtinut rinnegan dupa ce Madara i-a dat puterea lui. Rinnegan este compus din puterea clanului Senju + Uchiha.Uzumaki este inrudit cu Senju. Nagato a fost al doilea Rikudo Sennin(Eremitul celor 6 căi), Naruto va deveni al 3-lea Rikudo Sennin batunde-se cu Madara si cu Juubi(Bestia cu 10 cozi, Kiubi va fi extras din Naruto si va supravietui ) ii va invinge pe aman2, si il va sigila pe Juubi in el salvand lumea ninja. Funda!

| MrKn3zZ a răspuns (pentru alexarghir):

Scuza-ma am citit si eu benzile desenate dar nu am vazut nicaieri ca 9 cozi va fi extras din corpul lui naruto si mai presus de atat ca el il va sigila pe juubi in corpul sau...si chiar daca ar fi asa el nu ar muri precum tatal sau?

| magmasword a răspuns (pentru alexarghir):

Daca te-ai fi uitat in manga ai fi vazut ca Itachi a luat inapoi acel corb din corpul lui Naruto...

| stef41 a răspuns (pentru alexarghir):

Ai dreptate in legatura cu tot! Chiar si Kiubi (vulpea cu 9 cozi( scuze nu im amintesc cum se scrie) s-a intrebat daca el (Naruto) este al-3-lea Eremit al celor 6 cai) atunci cand naruto s-a luptat cu el. Deci sunt multe semne ca acolo ar ajunge actiunea. Concluzia: ori o sa mai continue "shippuden-ul" pana pe la episoadele 600-800; ori va aparea akipuden. Deoarece odata cu obtinerea unei asemenea puteri vor aparea si noi dusmani mai puternici.

| andra_8686 a răspuns:

Eu mai mult ca sigur cred ca o sa apara fiindca am vazut si pe youtube poze cu el in naruto akippuden.in fine vreau sa ii spun anonimului ca nimic din ce a spus el nu este adevarat treaba cu naruto va muri in nici un caz naruto nu va muri si eu sunt mare fan dar asta nu cred de loc.in fine sper ca te-am ajutat.

| cccosmy a răspuns:

Adevarat cel cu masca e Obito nu Madara si Naruto si Sasuke sau impacat si impreuna cu al patrulea Hokage reanimat si cu al doilea se lupta contra Obito.

| MatesDanie a răspuns:

Pai da cred ca o sa apara caci in shippuden sunt 260 ep si nu este totusi un sfarsit iti dai seama ca mai urmeaza batalia cu sasuke si madara si sunt si niste poze din akippuden cu naruto sakura ca vor deveni anbu...si mai multe deci cred ca o sa apara

| Khiba a răspuns:

Ieu unu cred ca o sa apara si Naruto Akipuden cum o zis si alexarghir mai sunt multe de intamplat devenirea lui naruto in Hokage, razboiu ninja si cum ramane cu bestia cu 9 cozi al lui naruto dupa parerea mea Madara o sa reuseasca sa ia bestia cu 9 cozi a lui Narutodar nu o sa muara si pe cea cu 8 cozi si o sa readuca pe lume bestia legendara cu 10 cozi si pana la urma cum ramane cu ucenicul lui Orucimaru dupa ce a murit Orucimarul iel ia luat puterile. Eu zic ca mai sunt multe de intamplat asa ca mai mult ca sigur va aparea si Naruto Akipuden in fond naruto ii pe primul loc pe mai toate site-urile de anime.

| magmasword a răspuns (pentru Khiba):

Inca un detaliu... Orochiamru a fost reinviat...

| SoryZory a răspuns:

Hey Clara120, eu sincer cred ca apare, dar nu stiu cand. oricum in Naruto Akipuden Naruto si cu Sakure isi dau seama, de fapt Sakura isi da seama ca in tot acest timp cat a stat cu Naruto ea a inceput sa se indragosteasca de el si el de ea. In fina asta nu prea e imprt dar pentru mine e. Naruto Forever!

| slimus95 a răspuns:

Da si o sa apara ca naruto mai are multe de facut si in primul rand daca ai citi manga Kabuto il renvie pe Itachi. Iar Itachi se va alia cu saskue si se vor bate cu Kabuto. Iar anonim seria nauto nu este drama ea este Acțiune, Super Puteri, Arte marțiale, Comedie! Asa ca sigur nu va murii naruto si sasuke ca Itachi o sa ii spuna sa nu se mai razbune si asa o sa se alieze cei 2! Iar Naruto Akipuden va apara ca in Akipuden Sakura si Naruto si Saskue vor deveni ANBU iar naruto va avea o echpa pe care sa o antreneze. Iar dupa aceia el va deveni Hokage si va trebui sa protejeze satul de ne numarati dusmani care o sa apara! DECI NU VA FACETI GRIJI CA NARUTO AKIPUDEN VA APARA SIGUR 99%!

| Alberto_Sukarul_1998 a răspuns:

Naruto akipuden o sa apara ptrk am un prieten din Germania care stie ca apare ptrk in Germania a aparut naruto akipudenstraight face asa ca taceti naruto nu va muri ptrk visul lui esti dea deveni hokaghe si el acum nici nu este hokaghe deci nu are cum sa moara pana nu devine hokaghestraight face

| newarstop93 a răspuns:

Prietenasi naruto va poseda rinnegan si o sa devina hokage si o sa apara Akipuden. si inca ceva hasirama se va lupta cu madara si minato cu obito si naruto si 9 cozi se va lupta cu 10 cozi si sasuke si itachi se lupta cu kabuto.

| newarstop93 a răspuns:

Copii id meu sa va zic maimulte de naruto newarstop93 oeks va zic eu de naruto tot ce vreti sa stitibig grin

| Osirys a răspuns:

Este posibil sa apara deaorece shippudenu are deja 220 si o sa mai apara + ca daca naruto moare cine o sal mai opreasca pe madara si pe kabuto? el are puterea de al invinge pe sasuke deoarece inainte sa moara Itachi el ea dat jumate de putere lui narutowinking

| magmasword a răspuns (pentru Osirys):

Itachi si-a luat puterea inapoi...
Itachi a devenit unul dintre cei mai buni prieteni ai lui Naruto impreuna cu Nagato.
Itachi si Sasuke s-au reintalnit...
Note : Citeste in Manga... pe http://narutobase.net sau pe http://anime.kage.ro

| stef41 a răspuns (pentru Osirys):

Da dar i-a dar celalta jumate de putere i-a dat-o lui Sasuke, nu?

| SynHider a răspuns:

Parerea mea este ca apare, "anonim" Naruto nu moare in lupta cu sasuke, sunt egali da, pare ca e mort sakura plange si bla bla bla daar, nu moare iar mandara si cu kabuto(e schimbat un pic)si sunt un fel de aliati, bine nu pot spune asta, nu citesc manga nu vreau sa imi stric placerea de a privii naruto deci, ca apare ca nu apare mai e mult din naruto

| rBTTT a răspuns:

Eu zic ca o sa apara 100%, uitati-va si voi face furori online! Si "anonim" nu e un serial de tip drama! si Naruto nu o sa moara! finndca Naruto e personaju principal! Si personaju principal nu moare niciodata. Daca ar murii Naruto nu sar mai numi desenu Naruto!