| Eliza4u a întrebat:

acum cativa ani buni pe protv pe la 1-2 la amiaz, s-a difuzat un film care m-a impresionat mult, dar nu mai tin minte numele filmului si nici numele personajelor. O sa va scriu mai in jos ce mai imi amintesc, poate recunoasteti careva filmul:
- un grup merge in excursie printre care 2 maicute
-filmul are legatura cu un razboi mondial, actiunea avand loc in trecut
-in timpul excursiei oamenii, care erau destul de bogati, tot dispareau sau mureau misterios
-una dintre maicute era asasina
-in timpul excursiei grupul ajunge la un conac unde era o poza cu un personaj important care starneste intriga si rama cu poza este distrusa
-mai pe la final era o faza cu un lan de porumb, o sperietoare de ciori, un excursionit omorat si calugarita/maicuta asasina
-unul dintre excursionisti era considerat mort de familie fiind confundat cu un alt soldat din razboi
-inainte de excursie la manastirea celor 2 maicute apare o tanara- cred ca personajul principal despre care nu mai tin minte nimic- a ramas cateva zile la manastire, ingrijea ranitii de pe frot, era oarecum cu har, blanda, harnica, criminala dechizata in maicuta ii vroia raul si parca a omorat-o sau i-a inscenat moartea.
- era o faza in curtea manastrii unde era un cimintir, criminala calugarita vroia sa faca lumea sa creada ca a murit unul dintre personaje, i-a inscenat moartea si i-a pus haine si pietre in cosciug
daca recunoaste careva filmul va rog spuneti-mi cum se numeste, funda :*

5 răspunsuri:
| aly300 a răspuns:

Star warslaughing)

| Eliza4u explică (pentru aly300):

Foarte amuzant, ce sa zic. mersi ca te-ai deranjat sa raspunzi

| Eliza4u explică (pentru aly300):

Foarte amuzant, ce sa zic. multumesc ca te-ai deranjat sa raspunziwinking

| aly300 a răspuns (pentru Eliza4u):

Npclaughing))