| Anto3 a întrebat:

Stie cineva un film cu un soldat american care se trezeste dintr-o data intr-o cabina de simulare si cu un ecran in fata de unde vorbeste cu o femeie ce pana la urma ii spune ca el de fapt a murit in razboi si au recuperat doar o parte din creier si corp cu care il tin la aparate si ii ajuta intrand intr-un fel de simulare sa gaseasca un terorist care a distrus un tren! Simularea dura doar 8 min inainte ca bomba sa se declanseze. Intra de mai multe ori in simulare pana cand afla teroristul si femeia aceea il trimite pentru ultima simulare inainte sa opreasca aparatele (dupa rugamintea lui) care il tineau in viata! Pana la urma isi da seama si trimite un mesaj in care spune ca ei nu au creat o simulare care ii permitea sa intre intr-un corp al unui om din trecut .....ci o lume noua unde el a trait in continuare acolo (in corpul altui om desigur).
Daca stie cineva cea mai vaga idee despre ce am incerat eu sa povestesc aici, orice actor, orice nume, orice data sa scrie aici. O sa dau funda celui care ma ajuta cel mai mult!
Stiu, fimul pare complicat... sper sa stie cineva despre ce film e vorba!

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Source Code (2011)
http://www.cinemagia.ro/filme/source-code-477254/

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ionutandrei2003 a răspuns:

Da eu l- am vazut pe Pro Tv si este foarte interesant.

| INside a răspuns:

Salut! Filmul se numește Source Code și merita văzut happy

| Anto3 explică:

MULTUMESC MULT!