| blackbird000 a întrebat:

Imi puteti spune cat mai multe ecranizari dramatice,nu neaparat celebre sau comerciale,ci pur si simplu anumite filme de genul drama care v-a placut si impresionat foarte mult,cu intamplari din viata reala,cu tragedii,sau nu neaparat drame,dar intamplari inspirate din realitate.(sa nu fie horror, le urasc)

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

A Beautiful Mind (2001), The Reader (2008), Into the Wild (2007), Brothers (2009), The Pursuit of Happyness (2006), An American Crime (2007), American History X (1998), My Sister's Keeper (2009), Thirteen (2003), Requiem for a Dream (2000).
Vizionare plăcută!

2 răspunsuri:
| babyalexa a răspuns:

Nu stiu daca ai vazut Intouchables.Este o comedie-drama din 2011 si este foarte bun(inspirat din poveste reala). Chiar ti-l recomand din tot sufletul.Mi-a mai placut si Not Without My Daughter - Numai cu fiica mea (1991)

| blackbird000 explică (pentru babyalexa):

Multumesc mult, da, am vazut intouchables! si mie mi-a placutwinking