| alyka17 a întrebat:

Imi puteti spune cum se numeste fiecare personaj din iubiri secrete si serialul suleyman magnificul? funda daca imi da-ti amandoua raspunsurile la intrebare.

3 răspunsuri:
| Morphines a răspuns:

Aww, ce combinatie letala! Dupa parerea mea, ar trebui sa ramai la Suleyman Magnificul, n-ai ce invata din Iubiri secrete... Daca vrei personajele din Suleyman cauta pe pagina KanalD.ro la Filme&Seriale si vei gasi ce ai nevoie!winking

| supermarketuldefilme a răspuns:

Halit Ergenç = Sultanul Suleyman Magnificul, al 10-lea Sultan al Imperiului Otoman
Nebahat Çehre = Hafsa, mama Sultanului
Meryem Uzerli = Sultana Hürrem si apoi sotia Sultanului cu care are 5 copii
Okan Yalabik = Pasa Ibrahim din Parga, Marele Vizir al Imperiului Otoman si sotul lui Hatice
Nur Aysan = Sultana Mahidevran, mama primului copil al Sultanului
Selma Erceç = Hatice, sora Sultanului
Mehmet Günsür = Şehzade Mustafa, primul copil al Sultanului cu Sutana Mahidevran
Gürbey İleri = Şehzade Mehmed, primul copil al Sultanului cu Sultana Hürrem
Pelin Karahan = Sultana Mihrimah, fata Sultanului cu Sultana Hürrem
Filiz Ahmet = calfa Nigar [servant and apprentice in the harem]
Sema Keçik Karabel = Daye hatun, servitoarea Sultanei Mama
Nihan Büyükağaç = Gulsah, servitoarea Sultanei Mahidevran, apoi servitoarea Sultanei Hürrem
Selim Bayraktar = aga Sumbul, seful eunucilor din harem
Fatih Al = Matrakçı Nasuh, mathematician, istoric, geograf, inventator
Burak Özçivit = beiul Malkoçoğlu Bali
Ezgi Eyüboğlu = Aybige, nepoata Sultanei Mama, printesa din Crimeea, indragostita de Bali Bey
Yüksel Ünal = aga Şeker, seful bucatar al palatului
Engin Günaydın = aga Gül, confidentul Sultanei Hürrem
İpek Yalova = Isabella Fortuna, printesa de Castillia, una din favoritele Sultanului
Ozan Güven = pasa Rüstem, sotul lui Nigar si slujitor al Sultanului
Saadet Isil Aksoy = Victoria
Merve Oflaz = Ayse

| kristianelektrik a răspuns:

Personaje Iubiri Secrete
Alin Brancu – RADU
Adrian Danis – CAPONE
Aniela Doinea – ANDA
Bogdan Marchidan – MADALIN
Carmen Prodan – VALERIA
Cristina Gavriloiu – IOANA
Emanuela Radu – RALUCA
Gabriel Mamiron – SORIN
George Simion – EUGEN
Iani Gheorghe – IANI
Iulian Văduva – TAURU
Loredana Rudaru – IULIA
Luisa Purdescu – SIMONA
Marian Popescu – MIRCEA
Matei Huidu – IONUT
Mircea Drambareanu – VICTOR
Ovidiu Iacob – STEFAN
Radu Virgil – ADRIAN COMAN
Sabina Săndică – ROXANA
Amir Gawabreh – DANIEL sper ca te-am ajutat! funadda