| DuDu98 a întrebat:

Imi puteti spune de ce unele filme se termina in doua feluri cum ar fi si filmul Dead Silence eu nu inteleg

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Fenomenul e destul de comun și se numește „final alternativ".
Acesta reprezintă filmarea (sau refilmarea) sfârșitului unui film pentru lansarea oficială, de obicei impusă de studio datorită unui număr vast de motive (rezultatele testului de audiență, abordarea unor subiecte controversate sau nepopulare, oferirea unui final fericit, etc.)
„Dead Silence" are un final alternativ în varianta Director's Cut (versiunea care dezvăluie mai clar viziunea originală a regizorului, cu scenele șterse incluse).
Numai bine!

1 răspuns:
| Mandark a răspuns:

Dead silence e filmul cu papusa aia care ii omora pe toti nu?
l-am vazut prin 2008 2009 si m-am ingrozit, e destul de bun filmul happy, si cred ca producatorii au lasat acest final deoarece pe viitor poate vor mai continua filmul ..parerea mea