| Adiiiiii a întrebat:

Imi puteti spune niste filme patriotice romanesti? Dau funda cine imi spune cele mai multe big grin

2 răspunsuri:
| marciana a răspuns:

"Mamaia","Killing time","Minte-ma frumos","Dupa idealuri","S-a furat mireasa","Dincolo de america","our school","Poveste la scara C","Viraj periculos","Blestemul pamantului, blestemul iubirii","Pasi spre luna","Cantecele marii", s.a.

| supermarketuldefilme a răspuns:

Enumerez cateva filme pe care eu le consider patriotice, in sens pozitiv sau negativ. Pot fi istorice sau nu.

Am fost saisprezece 1979
California dreamin' (nesfarsit) 2007
Datorie 1925
Ecaterina Teodoroiu 1930 sau 1978
Furtuna 1960
Mircea 1989
Noi, cei din linia intai 1986
Padurea de fagi 1986
Padurea spanzuratilor 1965
Pe aici nu se trece 1975
Portile albastre ale orasului 1975
Stejar, extrema urgent 1973
Tunelul 1966