| CoolSaku a întrebat:

Imi recomandati cateva animeuri? (in afara de Dragonball, Naruto, Vampire Knight, They are my noble masters sau Soul Eater)

Multumesc anticipat

P. S.: Nu vreau sa stiu site-uri unde le pot gasi, vreau sa imi spuneti din propria experienta.

Răspuns Câştigător
| DeeDee a răspuns:

La Corda D'Oro, il poti vedea pe youtube postat de Bogaril (primele 26 ep) and Michze90s (ultimile 2).
Uite un AMV de-al meu care te va familiariza cu actiunea:
http://www.youtube.com/watch?v=AVgkv8N49x0
Practic este un anime cu grafica superba despre o fata care primeste o vioara magica si intra in concurs alaturi de mai multi baieti (bunaciuni) cu care interactioneaza...in diverse moduri.XD

The world God only knows
http://www.animefreak.tv/watch/world-god-only-knows-online
Un baiat (nerd/otaku de jocuri) care a cucerit toate fetele din jocuri sim trebuie sa inceapa sa le cucereasca si in viata reala ca sa scoata sufletele ratacite care s-au ascuns in ele. Anime-ul e mai bun decat pare;))

5 cm per second
http://www.animeseason.com/byousoku-5-centimeter/
Este un film sentimental cu o grafica exceptionala despre doi indragostiti si viata care ii desparte. Titlul "5 cm pe secunda" este viteza cu care cad petalele florilor de cires.

Itazura na kiss
http://www.animeseason.com/itazura-na-kiss/
Este o comedie romantica superba, despre o fata cam prostuta din clasa cea mai slaba si peripetiile prin care trece ca sa puna mana pe baiatul cel mai inteligent si popular din scoala.;))

Kaichou wa Maid-sama
http://www.animeseason.com/kaichou-wa-maid-sama/
Nu cred ca mai are nevoie de vreo prezentare:)) acelasi tip de comedie romantica, poate cu o nota putin mai serioasa. Iar Usui este idealul oricarei fete;))

De ajuns pentru inceput. :)) Sa ajungi tu sa le vezi pe astea;))

6 răspunsuri:
| saku970 a răspuns:

Bleach,
Nana,
Kaichou wa maid-sama,
deadman wonderland,
hakuouki,
infinite stratos,
DN angel,
Full metal alchimist,
Full matal panic,
Inuyasha,
Yu yu hakusho,
Kilari,
Gravitation,
Fruits basket,
Shiki,
Lovely complex,
D-gray man,
Blood+,
Chrono crusade,
Death note,
Soul eater,
Bokura ga ita,
Gintama.

| X a răspuns:

Bleach,Gintama,Uraboku(super),Bakuman(interesant),The legend of the legendary heroes(interesant), Shakugan no Shana si 2(interesant),Seikon no qwaser(super),Clanned si Clanned after story(gen they are my noble family comedie), Infinite Stratos(gen they are my noble family comedie), Code Geass 1 2, Shiki(gen horor oameni devenind vampiri insa nu te sperie),Beelzebub(superrrrrrrrrr),Claymore(super), Darker than black, Kage no stigma(superr) Asta e o lista mica cu cateva animeuri interesante dupa ce le vezi astept sa mai pui o intrebare de genu asta bafta la vizualizatbig grin

| Clara120 a răspuns:

Inuyasha,Death Note,Bleach,Jigoku Shoujo, Elfen Lied, High School of the Dead(H.O.T.D.)

| CoolSaku explică:

Va foarte multumesc. O sa ma uit sa vad cam despre ce e vorba, o sa vad de ce ma apuc serios si, apoi, o sa aleg un castigator/ o castigatoare.

| Froggy_6218 a răspuns:

Mie mi-au placu asa : Inuyasha; Yuyu hacusho; Full metal panik; Bleach; Conan...

| delia10 a răspuns:

Full metal alchimist,Bleach,Fata iadului, Carnetelul mortii, Romeo si Julieta. Contele de Monte Cristo