| tauruss a întrebat:

Imi spune si mie un film englezesc decent trebuie sa fac o prezentare a lui in limba engleza.Si un link cu descrierea filmul in romana sau engleza nu conteaza cu atat mai bine in engleza.
FUNDA

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

King's Speech. Intri pe www.imdb.com si gasesti acolo, sub distributie, rezumatul, in engleza, al filmului. Poti sa-l si vezi, ca merita.

| InfiniteBeing a răspuns:

Iti recomand sa vizionezi Sense and Sensibility (1995). Aici gasesti momentele subiectului : http://www.shmoop.com/sense-and-sensibility/plot-analysis.html
P.S. : il gasesti si online subtitrat.