| PastilluTsaaa a întrebat:

Neatsa TPU love struck!

Am o mikutsa rugaminte la voiibatting eyelashes [pentru fanii anime kiss ]

Imi puteti recomanda un anime cu demoni /vampiri, cu dragoste, fantasy, drama... ceva ce sa cuprinda 2 lumi paralele ( fara Inuyasha, Naruto, Vampire knight, Ao no Exorcist, Nana, Romeo x Juliet, Paradise Kiss)... Daca se poate si o micka descriere puppy dog eyes!

Multsumesc muuuuulth d tot love strucklove strucklove struck!

App. Voth la totsi cei care raspbatting eyelashes iar FUNDITSAaaaa celui mai complet raspuns love struck!

Va PuuuPaceshk kisskiss!

Răspuns Câştigător
| Ballet a răspuns:

:-? Si mie imi plac, dar nu stiu multe :))

- Shakugan No Shana
Yuji Sakai era un student normal. xD Intr`o zi, timpul se opreste si vede niste creaturi care 'mancau' existenta oamenilor o.o. [ O papusa imensa si inca o chestie facuta din capete care nu stiu ce e >.>]. Papusa vede ca el se poate misca atunci cand timpul este oprit si isi da seama ca este un "Mystes".
Vrea sa il prinda dar este salvat de " Ceata focului, cu par de culoarea focului si ochi care ard", mai tarziu Shana.
Genuri: Comedy, Romance, School, Fantasy

- Zero No Tsukaima
Personajul principal este Louise Francoise, eleva la academia Tristain, de magie;)). Ea era foarte slaba la magie, mereu facea explozii in loc de vraji etc. ( Era poreclita Zero-Louise :)) ).
Mai tarziu cei de la academie trebuie sa ''invoce'' un " Spirit familiar" (cauta pe wikipedia xD ), care trebuia sa fie o creatura magica. Ea pentru ca era atat de slaba la magie, il 'invoca' pe Saito Hiraga, un baiat din japonia :))
Genuri: Ecchi xD, Romance, School, Fantasy, Comedy etc.

- Cu demoni iti recomand Hell Girl, dar nu`ti pot face descriere fiindca eu nu m`am uitat xD.

- Poate o sa-ti placa si Rozen Maiden, are putin din ce vrei tu.
Este despre Jun Sakurada care nu mai voia sa se duca la scoala din cauza unei experiente neplacute. El comanda diferite chestii supranaturale de pe internet xD.
Intr`o zi primeste o scrisoare care spune ca a castigat un premiu si daca vrea sa accepte sau nu. El accepta si pune scrisoarea in sertar.
Apoi se impiedica de o cutie [ Mai mult ca un cufar ] in care se afla o papusa stil Gothic Lolita. O porneste si ea se prezinta ca " Shinku, a cincea papusa Rozen Maiden ".

Cu demoni mai poti incerca si Higurashi No Naku Koro Ni, si Umineko No Naku Koro Ni :-? Sunt interesante ^^

- Angel Beats? Poate o sa-ti placa, are putin din ce ai spus tu dar eu nu m`am uitat decat la ep. 1 xD

- Shinkyoku Sōkai Polyphonica
Urmeaza sa ma uit si eu la el, am inteles ca seamana cu Shakugan No Shana? Probabil ca o sa-ti placa.

- Mahō Shōjotai Arusu
Este vorba despre Arusu, o fata "normala" care intra in lumea vrajitoarelor. Cred ca o sa-ti placa :D.

- Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan
E foarte interesant :)) Are si comedie si romance si putin fantasy xD Cred ca o sa-ti placa.

Anime`uri fantasy: http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Fantasy_anime_and_manga
Majoritatea au si romance.

Succes :D

3 răspunsuri:
| CGDclau a răspuns:

Pai ar fi Shakugan no Shana ar fi ceea ce cauti... gasesti ambele parti pe animekage.ro insa la descriere nu prea ma pricep dar avand in vedere serile la care te-ai uitat deja eu presupun ca o sati placa.

| Julia29 a răspuns:

Am citit ocarte nu stiu daca are si film dar este vorba depovestea unei adolescente care vede fantome, demoni si varcolaci romanul se numeste ''Invocarea'' din colectia ''FORTELE RAULUI ABSOLUT'' de KELLY ARMSTRONG.