| PastilluTsaaa a întrebat:

Neatsa TPU :X!
Am o mikutsa rugaminte la voiibatting eyelashes[pentru fanii anime kiss]
Imi puteti recomanda un anime cu demoni /vampiri, cu dragoste, fantasy, drama... ceva ce sa cuprinda 2 lumi paralele big grin ( fara Inuyasha, Naruto, Vampire knight, Ao no Exorcist, Nana, Romeo x Juliet, Paradise Kiss)... Daca se poate si o micka descriere puppy dog eyes

Multsumesc muuuuulth d tot :X:X:X
App. Voth la totsi cei care raspbatting eyelashes iar FUNDITSAaaaa celui mai complet raspuns kiss!
Va PuuuPaceshk kisskiss! (Scuzaticategoria puppy dog eyes... Cea mai vizitatha kiss)

Răspuns Câştigător
| Saika a răspuns:

Another (Genul seriei: Dramă, Mister, Horror, Psihologic

Teme regăsite în serie: Şcoală

Vârsta recomandată: 15+

Data lansării: 9 Ianuarie 2012

Număr de episoade: 12

Episoade traduse: 12 (Serie completă)

Descriere:
Acum 26 de ani, într-o clasă din anul trei dintr-o şcoală generală, era un elev numit Misaki. Ca un elev onorabil, ce era bun şi la sporturi, fermecătorul băiat era popular printre colegii lui. Când el a murit din senin, colegii lui au decis să continue de parcă el era încă în viaţă până la absolvire.
Apoi, în primăvara anului 1998, un băiat numit Kouichi Sakakibara se transferă în acea clasă şi devine suspicios în legătură cu atmosfera înfricoşătoare din acea clasă. Mai ales că, acolo este o fată frumoasă, distantă numită Misaki Mei ce poartă un petic de ochi şi stă mereu singură desenând.) Deadman Wonderland (Un cutremur masiv a devastat Japonia, distrugând mare parte din Tokyo, scufundând trei sferturi din el sub apă. 10 ani mai trâziu, povestea începe cu Igarashi Ganta, un student obişnuit la o Şcoală Generală din Prefectura Nagano. Un norocos, supravieţuind marelui cutremur, Ganta nu are nicio memorie despre tragedie şi a trăit o viaţă simplă şi normală. Totul se schimbă când într-o zi, o persoană stranie, plină de sânge şi într-o armură roşie, apare plutind la geamul clasei lui. Zâmbind nebuneşte, acest Om în Roşu, masacrează întreaga lui clasă, iar în loc să-l omoare şi pe el, infuzează în pieptul lui o bucată cristal roşu. La câteva zile după acest incident, Ganta este declarat singurul suspect iar, după o judecată suspect de rapidă, este condamnat pe viaţă la Deadman Wonderland, o închisoare masivă cu temă de parc de distracţii.) Highschool of the dead ( Intr'o zi obisnuita in timpul orelor un elev iese din clasa si uitandu'se pe geam vede un un "om" dubios incerca sa intre in curtea scolii, portarul incearca impreuna cu niste profesori sa il indeparteze insa aceastea sunt muscati de acel "om" si astfel s-a raspandit si in scoala extrem de repede "virusul" ce transforma in Zombie. Doar cativa elevi reusesc sa scape din scoala acestia fiind mereu pe drumuri incercand sa afle de unde a pornit totul. Acest "virus" era peste tot. Zombie World tongue. mai sunt multe dar mai intai uitate a astea ^^

7 răspunsuri:
| nekokami a răspuns:

DGray man, vampire hunter d, ufff sunt o multime.pagini web de anime in limba romana nu stiu, dar in spaniola.animeid,animextremist,todo animes, mcanime beta.

| monstrulet a răspuns:

Hellsing

| AndreiRevine a răspuns:

Regele Shaman, Bakugan?

| Ralucaღ a răspuns:

Incearca Sinopsis

Morioka Kouhei vrea să devină un fotograf. Din păcate, el are tendința de a capta neintenționat, imagini de fantome pe film. Într-o zi, el vizitează un vechi castel din Germania, unde întâlnește o fată vampir, Hazuki. Se pare că Hazuki este închis în castel împotriva voinței ei. Ea încearcă să transforme Kouhei în sclav ei de supt sângele său, cu intenția să-l rupă dispozitiv de sigilare ei în castel. Deși Kouhei se dovedește a fi imun la blestemul vampir, el este în cele din urmă forțat să o ajute. Hazuki scapă cu succes de la castel și frunze pentru Japonia pentru a căuta mama ei. Când ajunge în Japonia, ea se duce la casa lui Kohei unde locuieste cu bunicul său, care este de acord să ia în fata. Datorită propriile experiente din copilarie, simpatic Kouhei este de acord pentru a ajuta Hazuki în căutarea ei. Cu toate acestea, alți vampiri, inclusiv Elfried și contele Kinkell, reușesc să urmări Hazuki în Japonia. Ei se vor opri de la nimic pentru a-i prelua.

| moonelf24 a răspuns:

Inuiasha

| Sabriy a răspuns:

Diabolik Lovers (Actiune, cred)
Este vorba despre o fata Yui Komori, in varsta de 17 ani, care se muta intr-o casa noua si este nevoita sa locuiasca cu 5 baieti si descopera ca ea nu e venita acolo doar ca sa traiasca o viata simpla...
De aici te las pe tine sa te uiti =)

| YnnaBB a răspuns:

Kamikaze kaitou janne este vorba despre o fata si un baiat cu duble identitati care sunt ajutati de ingerasii lor protectori fin si acces aceste sigileaza demonii intr-un fel de piese de sah...super tere eu l-am vazut si crede-ma merita sa-l vezi