| anonim_4396 a întrebat:

Ofer funda! Imi puteti recomanda cel mai bun anime de dragoste vazut de voi? Ma intereseaza sa fie scurt, sa nu aiba mai mult de 12-13 episoade.Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| sammy7 a răspuns:

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba
Ookami to Koushinryou (Spice and Wolf)

5 răspunsuri:
| sammy7 a răspuns:

School Days, Sankarea, Highschool DXD

| F4r4Num3 a răspuns:

Raspund cam prea târziu, corect?
Totuși câteva recomandări din partea mea:

Cam depășește cu mult limita aia de 12-13 episoade de care spui tu. Dar mie mi-a plăcut extrem de mult, mă refer la Shakugan no Shana.

Sunt 3 sezoane fiecare având undeva la 24-26 episoade + o serie de 4 episoade speciale.

Link info:
https://myanimelist.net/anime/355/Shakugan_no_Shana

Altă recomandare care tot depășește criteriul tau, dar nu cu mult, ReLIFE:
https://myanimelist.net/anime/30015/ReLIFE

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru F4r4Num3):

Iti multumesc pentru raspuns, de obicei dupa ce se ofera funda, utilizatorii nu mai raspund la acea intrebare, iti multumesc mult.

| Ryaa81 a răspuns:

Bună! Sper că nu răspund prea târziu.
Chiar dacă are mai multe episoade (22), „Your lie in April" este, cu siguranță, cel mai emoționant și frumos anime de dragoste vizionat de mine.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru Ryaa81):

Buna,iti multumesc pentru raspuns, l-am vazut.