| anonim_4396 a întrebat:

Pentru experti in filme horror, vreau o lista de filme super infricosatoare (care sa te poata trauma big grinD). Deja de cativa ani ma uit la filme de groaza di nu ma mai poate uimi nimic.

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Lista personala:
https://www.cinemagia.ro/liste/filme-horror-14367/
Recomand indeosebi primele 3

Bula
| Bula a răspuns:

Iti RECOMAND doua filme regizate de Alfred Hitchkock:
- Pasarile (Birds)
- Psycho

| faramatania a răspuns:

The Eyes Of My Mother (2016),Tell Me How I Die (2016),The Autopsy Of Jane Doe (2016),The Babadook (2014),Drag Me To Hell (2009),Case 39 (2009),It Follows (2014),The Unborn (2009),Lights Out (2016),Don't Breathe (2016),Life (2017),31 (2016),The Recall (2017),It Comes At Night (2017),June (2015),The Boy (2016),The Open House (2018),Mom And Dad (2017),The Killing Of A Sacred Deer (2017),Marrowbone (2018),Phoenix Forgotten (2017),Spiderhole (2010)

| Sn4k3 a răspuns:

The Bye Bye Man
The Babadook
As Above So Below
Lights Out
Haunt
Haunting in Connecticut
The Exorcism of Emily Rose
The Exorcism of Molly Hartley
Last Shift
Deliver Us From Evil
Incarnate
Demonic
Drag me to hell
Paranormal Activity 1-6
The Grave Encounters 1, 2
The Tunnel
Blair Witch si cel din 2016
Ouija: Origin of Evil
Evil Dead
Annabelle 1, 2
The Devil Inside
The Possession of Michael King
The Rite

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici nu are ce să te uimească. Odată ce te-ai desenzitivizat, pa pa... Singurul lucru care ți-l mai afectează e subconștientul în timp și nici n-ai să-ți dai seama. În afară, doar să încerci ceva nou dacă vrei să te mai "sperie" ceva. Adică o dai din gore, sânge și mațe în poltergeist și alte alea... sau psihologice sau mai știu eu ce.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Insidious 3.

| PumpkinDoll a răspuns:

Wrong Turn
The Hatchet
Friday 13
The Texas chainsaw massacre
Halloween
One missed call
Drag me to hell
The house of wax
The grave encounters
Insidious
The conjuring
Thirteen ghosts
Evil(era cu un lift mi se pare)
Silent Hill
Nightmare on elm street
The night of demons
Night of the living dead
Dracula 1992
The Inkeepers
Fingerprints
The gravedancers
The exorcism of Emily Rose
Constantine
See no evil
Venom
The house of 1000 corpses
The haunting of Helena
The Omen
Sleepy Hollow
Mama
Hostel
The EvilDead
FrightNight
Babadook
I spit on your grave
A haunting in Salem
Final Destination
The Exorcist
Vezi si tu ce n-ai vazut de aici, daca n-ai vazut tot si daca vrei unu ''fucked up'' uita-te la A Serbian Film

| TheRealFantasy a răspuns:

The Evil Dead 1, 2 (1981, 1987)
Hellraiser 1, 2 (1987, 1988)
Candyman (1992)
Halloween (1978)
Psycho (1960)
Nightmare on Elm Street (1984)
Shining (1980)
It (seria din 1990)
Hostel 1, 2, 3 (2005, 2007, 2011)

Tot alea vechi au mai mult farmec, astea noi devin extraordinar de plictisitoare fiind folosite metodele clasice de jumpscare-uri, sange exagerat si alte efecte.
Un scurtmetraj bine realizat pe care l-am vazut a fost "Vienna waits for you", il gasesti inca pe Youtube cred.

Daca vrei d-astea noi cu jumpscare-uri la greu atunci cauta The Conjuring 1&2, seria Dabbe, The Babadook, Lights Out, The Possession of Michael King, etc.

Daca vrei scarboase si odioase atunci recomand cu multa caldura Tetsuo, the iron man (1989), NekRomantik (1987), Human Centipede (first sequence doar, 2009) si cu siguranta Salo/120 days of sodom (1975, scarbos moral si nu numai).

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandraSimion a răspuns:

Bună. O lista concludentă este aceasta www.imdb.com/list/ls059633855/

| Niggos a răspuns:

Occulus
As Above, So Below
Insidious 1-3
Evil Dead
Paranormal Activity
Lights Out
The Woman in Black 1 si 2

| Gliva a răspuns:

Buna!

Uite aici cateva din filmele mele horror preferate:
I saw the devil
Ouija
The ritual
Insidious (1, 2,3, 4)
Annabelle
Shape of water (nu e chiar dar este produs de regizorul meu preferat de filme horror Guillermo Del Torro).
Rosemary's Baby.
Ich see Ich see.
The Conjuring.

Sper sa iti fie de folos! Enjoy happy