NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Puteţi să-mi recomandaţi, vă rog, din filmele văzute de voi, cele mai bune, "spuma" cum s-ar zice? Orice gen, în afară de horror. Mulţumesc. : )

106 răspunsuri:
| MicutzaThaPapusha a răspuns:

Twilight ♥
Piratii din caraibe toate filmele
Fast & furious
Titanic
3 metros sobre el cielo

| NicolasG a răspuns:

Cred ca trebuie sa vezi neaparat:Fii binecuvantata inchisoare:film romanesc inspirat din viata reala.
Exceptional

| proastalenesa a răspuns:

"Masquerade" e un film coreean istoric( atât cât se poate ^_^) care are toată aprecierea mea, deşi a trecut mult de când l-am urmărit.Scenariu inteligent, culoarea bine zugrăvită a epocii respective, satira delicioasă, jocul excepţional al protagonistului cu rol dublu, toate astea m-au convins că n-am motiv să regret orele petrecute în faţa calculatorului.

| aburama22 a răspuns:

American pie (toata seria) project x scary movie (toata seria) >>>> toate aceste filme sunt de comedie

| MissIoana2002 a răspuns:

Skyfall,Grown ups 1, 2.Sincer mie nu imi place Scary Movie, mi se pare prea pervers dar daca vrei un film de comedie iti recomand The Hangover 1, 2, 3 si romantic The Notebook daca nu l-au vazut.
Sper ca te-am ajutat!

| killmereb a răspuns:

Into the Wild. Silence of the Lamb

| maria33 a răspuns:

Despicable me 2

| Siegfried a răspuns:

Ceva mister-psihologic:
The Butterfly Effect
Number 23
Knowing
Sherlock Holmes

| claudiulihor a răspuns:

Comedie Ace Ventura-detectivul lui peste, Doua ciori albe

| chri a răspuns:

Man in the moon-drama
Lol-comedie happy

| MrAnonime a răspuns:

The Hangrover, Death Race, Fast And Furious.
Funda? big grin

| Loreen2001 a răspuns:

Mirror Mirror, The hunger games,Friends with benefits,Epic,Thats my boy, The hobbit an unexpected journey, Wrath of the titans, National treasure(sunt 2, ambele sunt super).

| OdetteAndreea a răspuns:

My sassy girl (2001, korean movie), 3-Iron, Fight Club, Samaria, Woman in the dunes, Drunken Angel, The seven samurai, Yojimbo...

| NOname explică (pentru OdetteAndreea):

Astăzi am revăzut cu mare plăcere Fight Club-ul. Foarte bun şi puternic.
Şi Woman in the dunes l-am vizionat mai demult. Ciudat şi sumbru, o bombă psihologică, care parcă o dată îmi ajunge.
Mulţumesc.

| nami315 a răspuns:

Schindler's List;
The Godfather;
The Lord of the rings;
Star Wars IV, V, VI;
It's a wonderful life;
Casablanca;
La vita e bella (Life is beautiful);
Pan's labyrinth;
Spirited away;
Roman holiday;
Vertigo;
Breakfast at Tiffany's;
Charade.

Sper sa-ti placa tot la fel de mult cat mi-au placut si mie. happy

| Ciprian_Barbu_1999 a răspuns:

Grown Ups-ambele

| Anahahaha a răspuns:

Iti recomnd 'War Horse"si "Lanțul", mie una mi.au placut mult si sper sa iti placa si tie! :*

| darkstar240 a răspuns:

Waking life tare filumul funda?

| scorpion_5602 a răspuns:

salut! incearca "The tourist"

| NOname explică (pentru scorpion_5602):

Am încercat. The Tourist (2010).
Cred că este unul dintre puţinele filme cu Angelina Jolie care mi-a scăpat. Mulţumesc.

| Roxanaroxan a răspuns:

Tres Metros Sobre El cielo(Trei metri deasupra cerului ), De gangas de ti(Te doresc pe tine), A walk to rememberbatting eyelashes sper sa iti placa happy

| Andra_Andraa_1990 a răspuns:

Scary movie 5 ala cu Ashley Tisdale pentru ca e de comedie sau tot unu Scary dar e parodie cu blonda aia Cindy acum e bruneta uita-te e misto sunt super ambele

| Vlad171996 a răspuns:

Cateva filme care merita vazute sunt 'Happiness', 'Melancholia', 'Cache', 'La piel que habito', 'Dirty pretty', 'Pulp fiction', 'Jagten', 'Fargo', 'Fight club'. Cam astea ar fi unele din filmele pe care le recomand ca must see. Sper ca te-am ajutat cu ceva. happy