| SunIsUp4ever a întrebat:

Sal TPU, cine se uita la serialul Breaking Bad si a vazut toate sezoanele in afara de sezonul 5 care va aparea in vara lui 2012 mai exact in luna august, ca pareare aveti despre acest serial? nu v-i se pare ca v-a dura mult pana la ultimuz sezon? si apropo care este sau care sunt personajele voasttre preferate din acest serial?

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

Este un serial foarte bun, iar creatorii săi și actorii își merită toate premiile de până acum.

Orice serial comercial difuzat pe televiziunile americane au un program fix între sezoane, iar pauzele sunt necesare pentru filmări.

Spre exemplu, Breaking Bad a avut până acum o perioadă de difuzare între martie și iunie a fiecărui an, cu excepția acestui an (seria 4) care a fost difuzată din iulie până în octombrie. Probabil că seria 5 (care a fost anunțată în august 2011, deci probabil filmările deja au început), va fi difuzată începând din vara lui 2012.

Alte seriale au același tip de program de difuzare (2-4 luni pe an). Mad Men sau The Killing (seriale produse de același AMC) au programe asemănătoare. The Big Bang Theory, Two and a Half Men, Family Guy, toate au astfel de sezoane în care rulează. Gameof Thrones a rulat din 24 aprilie 2011, iar sezonul 2 va începe în 2012, tot în aprilie, dar pe 15.

Astfel că, tot ce pot să zic vizavi de perioadă este că, deși pare lungă, este la fel ca până acum, și va fi așa de fiecare dată, pentru că durează mult mai mult să filmezi și să produci un serial decât durează să-l rulezi pe TV. Ca să nu mai punem la socoteală vacanța celor implicați în proiect sau alte proiecte în care sunt implicați.

Mie personal îmi place de Walter, de Saul și de Mike. Mă bucură că avem un actor român care are mai mult de un singur moment în serial. Îmi place nebunia soției lui Hank, cu culoarea mov prin toate detaliile din casă, îmi place ținuta impecabilă a lui Gus, îmi place nepăsarea și aroganța specifică tinerilor pe care o regăsești în Jesse.

Sincer, nu sunt convins că mai era nevoie de încă un sezon; cred că povestea se putea termina foarte frumos la acel „I won" rostit de Walter la telefon, dar înțeleg rațiunea și entuziasmul care au făcut necesară crearea unui nou sezon, și-l aștept cu la fel de mult interes.

Între timp, mă bucur (în timp ce-mi omor nerăbdarea) cu alte seriale bune și mai puțin bune, cum ar fi Bored to Death, Dexter, Criminal Minds, Family Guy, Boss (proaspăt apărut), The Big Bang Theory, Hung, etc.

Poți citi mai multe aici: http://en.wikipedia.org/wiki/Breaking_Bad
Și-ți recomand interviurile de aici: http://blogs.amctv.com/breaking-bad/exclusive-inter/ (eventual în ordine inversă, adică cronologică)