| Giorgiana1234 a întrebat:

Sal TPU, vreau sa va intreb ceve in legatura cu filmul Twilight:Ce se intampla in primul film, adica nu l-am prea inteles, povestiti-mi mai cu amanunte.Cine imi raspunde cu detalii ii dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Myuu a răspuns:

Sa o i-au de la inceput:
Bella Swan este fiica lui Chairle Swan si a lui Renee Swan, mama ei s-a despartit de tatal ei si s-a recasatorit cu un jucator de beizbol, iar Bella petrecerea cate 3 saptamani vara la tatal ei, insa s-a mutat cu el pentru o perioada in Forks, Washington. Ea a ajuns la noua ei casa, iar tatal ei i-a cumparat o masina in dar (o camioneta rosie)Urmatoarea zi ea merge la scoala si se intalneste cu Jessica, Mike, Angele si Eric, ei merg impreuna la cantina si apare familia Cullen. Emmett cu Rosalie, Alice cu Jasper si fermecatorul Edward.
La ora de biologie Bella trebuia sa stea cu Edward, Edward era dulburat de mirosul ei si a plecat de la ora.Bella vroia sa il intrebe a doua zi care era problema lui, dar el nu a venit doar restul fratilor lui.In cele din urma Edward vine la scoala si intra in vorba cu Bella, povestesc si Bella isi da seama sa culoarea ochilor lui era maro-aurie, iar ultima oara cand l-a vazut avea ochi negri, Edward nu i-a raspuns si a plecat.In parcare o Bella statea dintr-o parte a parcari si Edward in cealalta, vine o masina cu viteza si era cat pe ce sa o striveasca pe Bella, dar Edward a salvat-o.La doctor (Carlisle, tatal adoptiv a lui Edwar) i-a spus ca este in regula, dar Bella nu isi putea explica cum a ajuns Edward intr-o asemenea viteza la ea si a avut puterea sa impinga masina. Ea a fost invitata la plaja La Push, ea l-a invitat si pe Edward care nu a venit, pe plaja Jacob(un vechi prieten) ii spune Bellei despre o legenda cu lupi si "cei reci". A doua zi era soare si familia Cullen nu era la scoala...Bella vrea sa stie ce inseamna aceea legemda spusa de Jacob, merge la librarie si cumpara o carte, era seara si erau cativa baieti pe langa dig si o opresc pe Bella ii spun tot felul de lucruri si apere Edward cu masina, Bella merge in masina si impreuna cu Edward merg la un restaurant.Jessica si Angele erau ingrijorate din cauza Bellei, dar ea aparut cu Edward in fata restaurantului si s-au hotarat sa manance ceva, Edward a spus ca tine o dieta speciala si ca nu poate manca, i-a spus Bellei ca citeste ganduri, dar pe ale ei nu le poate citi.In drum spre casa Bellei ii era cald in masina, Bella a vazut ca Edward era foarte rece. Ea a ajuns acasa si a vazut in carte un cuvant "cel rece" a cautat pe internet si a vazut ca "cel rece"era vampirul care are forta, viteza, e rece, palid... Urmatoarea zi ea a mers intr-o padure si Edward dupa ea. Ea a spus ca stie ce e, ca este un vampir, Edward o i-a de mana si o duce in varful paduri, acolo se arata la soare, iar pielea lui straluceste si Bella spune ca e frumos. Edward spune (aici e replica mea favorita) "Iata ca leul s-a indragostit de miel" El ii povesteste despre familia lui, in familia lui el poate citi gandurile si Alice poate vedea viitorul.In urmatoarea zi merg impreuna cu masina la scoala si toata lumea se holbeaza la ei. Dupa scoala Edward o duce pe Bella sa ii viziteze familia.Esme (mama lui adoptiva) si Charlisle pregateau mancare italiana pentru Bella. Edward o duce in camera lui, iar ea vede ca nu e pat (deoarece vampiri nu dorm) pun muzica, danseaza, dar Bella nu stie dansa, o i-a pe Bella si sar amandoi intr-un copac (Bella era in spatele lui), Edward o duce prin copaci (foarte romantic) si apoi ii canta la pian.Seara Edward intra pe fereastra casei Bellei si vrea sa incerce ceva nou, sa o sarute, dar se opresc brusc deoarece Edward nu vroia sa o omoare pe Bella (din cauza mirosului ei)In urmatoare zi ea merge cu el sa joace Basbol(nu rade de mina ca nu stiu cum se scrie) cu familia lui Edward.Au jucat si dintr-o data Alice vede ceva, ca vin o familie de vampiri rai:James, Victori si Laurent. Ei au vrut sa joace si ei, dar James i-a simtit mirosul Bellei si vroia sa o atace, dar familia Cullen a ripostat. Edward a spus ca James era dependent de vanatoare si ca trebuia sa o scoata pe Bella din oras ca sa fie in siguranta. S-au dus acasa la Bella, iar ea s-a certat cu tatal ei doar ca sa poata pleca.Alice si Jasper au dus-o pe Bella la un hotel, iar Edward si ceilalti au vrut sa il conduca pe James intr-o alta directie, dar nu au reusit.Alice vede o camera polina de oglinzi, iar Bella spune ca aceea era sala ei unde facea balet cand era mica.Bella primeste un telefon de la James si spune ca daca vrea sa isi mai vada mama sa vina la sala ei de balet.Bella a mers la sala si a vazut ca nu era mama ei, era o inregistrare de cand era mica. James a luat o camera de filmat si vroia sa o moare pe Bella.Bella a fugit, dar James a trandito jos si s-a lovit la cap, el a luat-o de picior si o stangea, iar din senin apare Edward se lupat cu James, sparg oglinzi, cand sa o i-a pe Bella si sa fuga, James il trage de picior si Bella cade in sticla si se loveste la o vena la picior, iar James ii invecteaza venin Bellei in mana (ca sa se transforme in vampir) pe Bella o durea ingrozitor si o ardea veninul. Apare si familia lui Edward care il omoara pe vampir.Charlisle ii spune lui Edward ca trebuie ca suga veninul din mana Belle ca aceasta sa nu se transforme in vampir, Edward stia ca nu se putea opri, dar in cele din urma a facut-o.Bella se trezeste la spital si o vede pe mama ei si pe Edward.Vine balul si Edward o duce pe Bella la bal (ea avea piciorul in chips) danseaza amandoi (Edward o pune pe Bella pe piciarele lui)Ea a spus ca vrea sa fie vampir, dar Edward nu o musca doar o saruta pe gat si a spus "Nu iti ajunge o viata linistita si frumoasa cu mine" (nu mai stiu exact cum a spus)iar ea a spus "Da, pentru un moment" si asa se gata prima parte cu ei dansand.

Nu am povestit foarte indetaliat, sper ca ai inteles big grin

1 răspuns:
| Myuu a răspuns:

Ms de funda kiss