| Rengu a întrebat:

Sall am o intrebare de care nu stiu sigur
in narutp shippuden
tobi din akatsuki liderul
este madara zic uni iar alti obito
care este mai exact
din cei 2 ca nu mai stiu daca stie cineva fix cine este raspuns va rog big grin

Răspuns Câştigător
| DeeDee a răspuns:

Este clar Madara. In manga se stie sigur, si chiar si in anime daca urmaresti atent episodul acela in care Sasuke il omoara pe Itachi si Tobi il leaga si ii spune "ce s-a intamplat de fapt".

E adevarat ca dupa Kakashi Gaiden multi au crezut ca Tobi era Obito pentru ca lui Kishimoto ii place sa se joace cu numele, pentru ca avea corpul total acoperit, i se vedea un singur ochi, o personaliate vesel-prostuta si parul era in acelasi stil - dar se pare ca totusi e Madara.

4 răspunsuri:
| bogdan_7896 a răspuns:

E Madara, Obito i-a spus odata "sefule"+ca face ce vrea Madara

| TheNinthKoopa a răspuns:

Inainte sa apara in manga scena in care Tobi spune ca e Madara, oamenii credeau ca Obito a supravietuit cumva dupa ce a fost zdrobit de stanci si ca are un singur ochi deoarece pe cel stang i l-a dat lui Kakashi, iar pe celalalt l-a pastrat... pe deasupra ca frizura lor semana... alti zic ca ar fi Danzou, pentru ca si el are un Sharingan in ochiul drept, dar adevarul e ca toti 3 sunt persoane diferite si ca Tobi e Madara, iar in ultimul episod din saptamana asta a aparut in fata celor 5 Kage si a recunoscut ca el e Madara

| Nicky29 a răspuns:

Madara pentru ca daca te uitai la desene i-a explicat lu' sasuke ca ar trebui sa ii ia ochi lu fratesu ca sa ajung ala fel de puternic ca si mandara.

| LadyA a răspuns:

In manga spune ca este Madara...