| Elisa512 a întrebat:

Cine imi poate recomanda si mie niste seriale anime gen death note?

Răspuns Câştigător
| Raggy a răspuns:

Deci ceva dark, sau in genul? happy
Ar fi Elfen Lied, Code Geass, Detective Conan, Mirai Nikki.

Death Note e un anime unic. Daca lumea se uita la animeuri in general poentru actiune, in Death Note actioneaza mai mult mintea. happy Deci ce pot recomanda mai aproape de ce se petrece in DN este Code Geass, dar si celelalte enumerate merita vazute.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ahhhh iubesc Death Note

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi Death Note este prea "special" rolling on the floor Nu exista un anime care sa se asemene cu el tongue Dar ai putea incerca Danganronpa (Poate pare plictisitor, sangele e roz, personajele desenate ciudat, etc, dar mie imi place foarte mult, are mult mister, exact ca Death Note happy.), Attack on Titan (La fel si la acesta laughing) Sunt cu niste gigantici care incearca sa distruga omenirea, dar ei au tot felul de arme, si mai multe. Chiar daca ii tai in doua, se vor regenera happy Punctul lor slab este ceafa tongue. Apropo, sangele nu e roz in acest anime laughing.). Sau ai mai putea incerca Supernatural The Animation big grin E vorba despre 2 tipi care vaneaza tot felul de fantome laughing Mie imi place foarte mult happy Iti zic eu ca o sa te ineci in lacrimi la episodul 15, la sfarsit, apropo dupa ce se termina endingul, mai e o parte mica tongue. Dar stai linistita. Am auzit ca seria are 22 de episoade, deci nu au cum sa moara la sfarsit cei din episodul 15 caci asa nu va mai putea continua seria laughing.)

Sunt foate bune seriile acestea happy. Vizionare placuta! :*

| Mokaxoxo a răspuns:

Mirai Nikki
Kuroshitsuji

| Elisa512 explică:

Am vazut kuroshitsuji. Daca nu ai observat la poza de profil il am pe grell.:-)

| Elisa512 explică:

Multumesc pentru raspunsuri. O sa mai dureze pana o sa aleg un castigator pentru ca nu poti judeca o carte dupa coperta.( in cazul nostru un anime dupa nume). Si vreau sa va mai spun ca ador sa vad ca sunt atatia fani anime in Romania. Credeam la inceput ca este o comunitate restransa, cateva sute de persoane, poate 1-2 mii, dar nu m-as fi asteptat niciodata sa aflu ca suntem cu miile. Sunt foarte fericita sa aflu ca fac parte dintr-o comunitate atat de numeroasa. COMUNITATEA IUBITORILOR DE ANIME-URI.