| Komarov a întrebat:

Salut am o intrebare si sunt sigur ca o sa raspundeti ca o sa imi stric psihicu cu astfel de filme..Ma uit de mult timp la acest gen de filme gore/horror movies adica am vazut cele mai violente filme facute vreodata cu executari cu o niste scene foarte explicite si cei care au vazut sunt sigur ca stiu de ce este vorba am doar 14 ani m-am uitat impreuna cu prietenii mei la un film nu mai tin minte care era cred ca hostel si foarte multi dintre ei au avut cosmaruri remuscari si alte tampenii adica nu mai eu am suportat si nu mi s-a intamplat absolut nimic adica am un psihic puternic sau cv de genu..Sunt crestin ortodox dar faza e ca nu as avea cam nici o reactie daca ar fi o persoana despicata chiar in fata mea e cv de rau sau de bine.P.S. am avut o experienta de genu asta la tara cand aveam 4 ani in curtea noastra era un rotweiller si a scapat si a desfigurat complet o persoana chiar sub ochii mei...Deci ce se intampla am vreun fel de imunitate sau ce...

Răspuns Câştigător
| August99 a răspuns:

Nu zic ca-ti strica psihicu. si mie imi place sa ma uit la astfel de filme chiar daca ma speriu putin; mie se pare ca genul de ucis oameni e tare tongue... asta inseamna ca esti altfel, nu te sperie orice. Daca vrei du-te la psiholog si iti explica el tot happy

7 răspunsuri:
| Aide a răspuns:

Probabil privitul la atatea filme de genul asta ti-a dat un fel de imunitate sau ceva de genu. Dar totusi pentru cineva de varsta ta nu e tocmai bine

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Sinceră să fiu nu văd nimic rău în asta. E bine că eşti curajos şi nu îţi e frică să te uiţi la filme de groază. Şi eu, chiar dacă sunt fată, niciodată nu mă uit la comedii sau romantice, tot pe cele de groază le prefer deoarece sunt mai interesante şi îmi crează suspans.
Nu are nicio legătură cu experienţa pe care ai avut-o când erai mic ci pur şi simplu în acel moment ai fost atât de surprins încât de aceea nu te-ar mai putea şoca absolut nimic acum.
Deci continuă să te uiţi la genurile de filme care îţi plac, doar să nu faci şi tu ceea ce vezi acolo.
Pa-pa.

| michelia a răspuns:

Imunitatea despre care vorbesti tu e firesc s-o capete chirurgii care " taie" zilnic.
Un om obisnuit nu ar trebui sa ramina nepasator nici macar la scenele terifiante din film ( pe care tu, ca si altii, le cauti chiar).
Iar in realitate e chiar ingrijorator sa nu ai reactii. Sanatos este ca-ti pui problema, atit. Nu lua asta ca un act de curaj sau de barbatie, ci ca un handicap aproape. Poate ai trauma aia din copilarie ( zic si eu...)
Normal este sa-ti pese!
Evita genul asta de filme si cauta povesti care sa-ti stimuleze sensibilitatea, care acum e atrofiata.

Iti recomand " Hachiko" si " The Boy in the Striped Pajamas".

| Komarov explică (pentru michelia):

Bine punctat dar faza e ca chiar nu am nici o reactie am niste remuscari seara adica ma gandesc cum poti fi atat de idiot sa despici un om ma refer la personaje nu la actori ca aia nu au nici o treaba.Adica nu imi surade ideea sa omor sau altceva nici nu mi-ar place adica am frica lu Dumnezeu. Ideea principala e ca ma uit pur si simplu si nu zic nimic ca si cum m-as uita la un film plictisitor cu pariu cu viata (best idiot movie ever).Si nu am cine stie ce pasiune pentru filmele horror imi plac si cele de comedie American Pie Milf ...etc

| kbxftw a răspuns:

Păi stai un pic că n-am înţeles, tu te uiţi la filme d-astea regizate, sau la filme REALE cu executări REALE?

| Komarov explică (pentru kbxftw):

The vomit gore triology e real dar totusi am avut o experienta chiar reala nu film.Si filmele la care m-am uitat sunt o productie a lu eli roth ...Si is foarte bine facute efectele etc. Astfel incat ca sa para real nici cu zoom nu iti dai seama experienta pentru ca am un LED Sharp Aquos

| CassieBee a răspuns:

Nu ai imunitate. Pur si simplu ai alta mentalitate. Poate pe tine te sperie lucruri care nu sperie pe altii si viceversa.