| Aldebaran a întrebat:

Care este dupa parerea voastra cel mai bun film SF facut vreodata?

8 răspunsuri:
| RoxyLaLa a răspuns:

Twilight, Avatar si Al cincelea element

| ello a răspuns:

Twilight love struck

| RaVuL a răspuns:

Io cred asa sunt doar 2 filme

Alien vs Predator-toate seriile
si
AVATAR

| Aldebaran explică:

Va multumesc pentru raspunsuri... insa sunt uimit cum de nu pomeneste nimeni de seria Star Trek, personal mi s-a parut cel mai reusit film SF... ever // da,, FemeieDeServiciTPU, cunosc melodia Aldebaran, imi place mult insa numele meu are alte conotatii in cazul de fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca star wars toata seria.nu cred sunt convins.dar e chestie de gust.altii au alte pareri.mie astea mi-au placut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alien(1979), dar mi-a placut mult si Predator, sau celelalte filme din cele 2 serii, sau "contopirea" lor AvP.
Star Wars mi-a placut de asemenea, dar pe mine ma fascineaza partea SF + Horror.
Twilight, Harry Potter, Lord of the Rings si altele asemanatoare nu sunt S.F.-uri, ci Fantasy-uri.

Nickname-ul tau imi aduce aminte de melodia asta a Enyei: http://www.youtube.com/watch?v=32kzyp9RnsA

(o muzica din alta lume - S.F./Fantasy :) )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am idee si de alte conotatii, dar la melodie ma gandesc prima data cand vad "aldebaran".
O seara frumoasa! happy

| sakurabutterfly a răspuns:

Inception.