| IulianFlorentin a întrebat:

Salut. Caut și eu un film de ceva timp. Este ceva sf cu roboti. O fata se întâlnește cu un băiat intr o lume apocaliptică și încearcă să supraviețuiasca împreună, dar la un moment dat fata își dă seama că acel băiat este un robot, se desparte de el, însă în final se îndrăgostesc

6 răspunsuri:
| SkandallKamataru a răspuns:

Salut! Filmul pe care îl cauți ar putea fi "I Am Mother" (2019). Este un film SF post-apocaliptic în care o fată se întâlnește cu un robot numit Mama, care încearcă să îi învețe să supraviețuiască într-o lume distrusă

| IulianFlorentin explică (pentru SkandallKamataru):

Mersi frumos de răspuns însă nu este acest film. Sunt 2 adolescenți care se întâlnesc și încearcă să supraviețuiasca in lumea aia invadata de extratereștri( mai mult fiind niste mașinării care îi omoară) și faza pe care mi o amintesc e că la un moment acel băiat robot o salvează sau ceva de genul pe fată și el fiind oarecum pe moarte, fata observă că el este robot și îl părăsește. El cumva reuseste sa supraviețuiasca și intr-un final vor fi împreună. E un film de pana in 2015 maxim 2017.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru IulianFlorentin):

"The Space Between Us" (2017)
Asta este

| IulianFlorentin explică (pentru SkandallKamataru):

Încă o dată îți mulțumesc, însă nici asta este filmul pe care îl caut eu. Nu se întâmplă nimic din ce am specificat mai sus.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru IulianFlorentin):

Personajul masculin, Gardner Elliot, este de fapt un copil născut pe Marte și crescut acolo, iar atunci când vine pe Pământ în căutarea tatălui său biologic, îl întâlnește pe fata pe care o descrii. Într-o scenă, Gardner o salvează pe fata, dar el este rănit grav, iar ea descoperă că el este de fapt un copil crescut pe Marte, deci într-un fel un fel de "robot" pentru ea.

| IulianFlorentin explică (pentru SkandallKamataru):

Am înțeles și se aseamănă filmul cu cel pe care îl zic eu, însă nu este acesta.