| makeawish a întrebat:

Doresc sa vizionez un film in care sa fie relatata dragostea a doua persoane care sa afla in tari diferite.

10 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

EuroTrip e cel mai bun in acest domeniu, cu siguranta, plus ca este o comedie pe cinste si o poveste de dragoste frumoasa.

| irbis a răspuns:

Nu e chiar in doua tari si este destul de scurt, dar este un filmulet excelent: Voices of a Distant Star.

| NoShit a răspuns:

Eurotrip.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

U've got mail, a lui Hanks... dar e vorba de state diferite, nu tari, ha, ha.
Sau posircuta aia romantica cu Julia Roberts, gen Notting Hill, ca tot suntem cu ochii pe TV la Olimpiada din UK.
Ti-as mai zice, dar mi-e lene si sa gandesc. Eu ma duc sa ma culc, pa!

| Flaviucu a răspuns:

The Notebook

| Alinuta2000 a răspuns:

Dear John
o drama romantica despre un soldat care, aflat in permisie, se indragosteste de o studenta. Cei doi se mai vad din cand in cand dar in mare relatia lor continua pe parcursul a 7 ani prin intermediul unor scrisori. Filmul ne rezerva cateva twisturi interesante. Protagonistii sunt Channing Tatum si Amanda Seyfried.

| Alinuta2000 a răspuns:

Sleepless in Seattle
este un film romantic clasic care a impresionat mii de femei (si probabil vreo 10 barbati), ai carui protagonisti sunt Tom Hanks si Meg Ryan. Ei sunt doi oameni care nu s-au vazut niciodata, dar care reusesc cumva sa pastreze o relatie la distanta. El este in Seattle, ea este in Baltimore si au o relatie prin intermediul unei emisiuni radio.

| Alinuta2000 a răspuns:

Going the distance
Cam toate incep asa: s-au vazut, s-au placut, s-au iubit nebuneste timp de x zile, saptamani, luni, dupa care..fiecare se intoarce in tara/orasul sau. In comedia romantica "Going The distance"/Amor la distanta, Justin Long si Drew Barrymore au fost impreuna vreo 6 saptamani
dupa care ea pleaca la San Francisco pentru a-si termina studiile iar el ramane in New York. Urmeaza o relatie prin mijloace de comunicare moderna si din cand in cand cei doi mai au timp sa se suie intr-un avion sa se si vada.

| Alinuta2000 a răspuns:

The notebook
Este considerat unul dintre cele mai bune filme de dragoste facute vreodata. Actiunea filmului are loc in anul 1940 si urmareste povestea unui cuplu format din Rachel McAdams si Ryan Gosling care, in ciuda diferenteleor de clasa, lupta sa fie impreuna.
Povestea e mult mai complexa de atat, fiind descrisa binisor chiar in sloganul filmului: "Behind every great love is a great story"

| Copetinschi_Elena_1994 a răspuns:

The notebook- un film foarte pasional si excelent de bun petru al viziona, distanta in film nu e frecventa pe tot parcursul insa cu siguranta merita de vizionat!
Waiting for forever - unde el umbla, o urmareste prin toate locurile unde este ea... ceva legat de iubire la distanta
sunt aceste pelicule - Going the Distance (2010),Sleepless in Seattle, Like crazy...vizionare placuta happywinking!