| aimullah123 a întrebat:

Salut!
Imi puteti recomanda filme in care cineva se joaca cu un grup de oameni?
Precum: Escape room, Saw, Cube etc.

10 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.
Exam 2009
Escape Room 2019
Cube 2: Hypercube 2002
Fermat’s Room 2007
The Platform 2019

Mai adaug si linkul asta, cu mentiunea ca am vazut si Devil (2010), pe care il recomand.
https://whatnerd.com/mystery-movies-for-escape-room-fans/

| aimullah123 explică (pentru dullcat):

Multumesc, le caut maine

| aimullah123 explică:

Ok la raspunsul asta nu m-am asteptat rolling on the floor

| 4evergentleman a răspuns:

Ready ore not
Spiral: from.the Book of saw
Malignant
Scream
Cele 13 fantome
Dave mare a maze
The human Race
Vivarium
Room 1408
The belko experiment
Mother!
Circle 2015
The shock labyrinth 3D
Catacombs
Triangle 2009

| dullcat a răspuns (pentru 4evergentleman):

Cum de nu m-am gandit la Vivarium? Mi-a placut foarte mult. laughing Doar ca e mult spus aici,, cineva'', ci maidegraba,, ceva''.

| 4evergentleman a răspuns (pentru dullcat):

happy
Și mie mi-a plăcut, sunt înnebunit după filme de astea cu labirint mai ales horror, dar nu mai se fac filme de astea de calibru. Vavarium îl uitasem și eu desi m-a impresionat puțin filmul.

| aimullah123 explică (pentru 4evergentleman):

Multumesc, le caut maine, sper sa imi placa

| 4evergentleman a răspuns:

Mai sunt seriile Hellraiser

| Cherciumihai a răspuns:

Salut! Eu unul nu stiu insa vreau sa iti multumesc ca ai enumerat cateva fiindca eu doar seria Saw 1-9 o stiam. Apropo, vezi ca la final de octombrie apare Saw 10

| Ella203 a răspuns:

Eu zic sa incerci AHS. Fiecre sezon are o poveste diferita... eu am ajuns la sezonul 4 dar cele mai faine din cele pe care le-am vanut au fost Sezonul 1, 3
Dar ca stii ca si sezonul 2 este bun.Mie nu mi se pare prea horror.
Un film care iti va face pielea de gaina si poate sa si plangi este Room nu este horror dar are o poveste buna.
Iar daca vrei ceva cu crima multa si putin horror dar are multa crima este Terrifier.
Un film bun care schimba situatia si are un final neprevazut... un film pe care il consider bun, nu este horror dar are crima este Glass Onion.
Daca vrei un film horror romanesc te poti uita la Capre cu trei iezi. Acum nu te astepta sa fie ca cele Americane... din punctul meu de vedere e un film ok.

Daca nici unul din filmele astea nu ti se par faine cauta pe google Best Similar si intra pe primul link ( este un site care te ajuta sa gasesti filme din toate categoriile. Si e gratis)