| AlexandruTimu a întrebat:

Poate este o intrebare mai stupida, dar in clasa a 6-a am vazut un film horror impreuna cu niste colegi la un cinematograf. Pe atunci nu le intelegeam foarte bine. Acum ca imi mai aduc aminte de actiunea din film, as mai vrea sa il mai vad o data, dar nu il mai gasesc. Filmul este super! Am retinut ca se numeste "Blestematul" (m-a interesat doar in romana). Un grup de oameni vor sa ajunga intr-un oras cu masina, dar pe drum vremea neprielnica ii impiedica. Intra intr-un hotel si acolo, desi era foarte mizerabil si parea pustiu, un hotelier ii intampina si nici macar nu le cere bani. Hotelierul le spune sa nu intre in beci. Acolo era ascunsa o fata care era blestemata. Cine omora acea persoana, devenea urmatoarea gazda a fantomei. Grupul de oameni nu stiau asta si cand a venit barbatul cu o arma indreptata spre fata si venele taiate, au crezut ca e nebun. La final toti mor, mai putin protagonistul. Acesta devine la randul lui hotelier.
Imi pare rau ca nu mai gasesc filmul, dar tot ce stiu e ca in romana se numeste. "Blestematul". Am cautat si in engleza, dar nu gasesc. Filmul e pana in anul 2015.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Uite că l-ai găsit din nou!;)
The Damned (2013)
http://youtu.be/EXGz-E_E3AA

| AlexandruTimu explică (pentru floresdemayo):

Multumesc frumos! Asta este!

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Blestemat (2005) (cursed) sa fie the cursed 2010?