| Michaelis a întrebat:

Salut happy Stiti vreun anime psihologic si dramatic?

Răspuns Câştigător
| danimotenel a răspuns:

Another, ChäoS; HEAd, Code Geass: Hangyaku no Lelouch, Code Geass: Hangyaku no Lelouch R2, Ghost Hound, Ghost Hunt, Guilty Crown, Majin Tantei Nougami Neuro, Mawaru Penguindrum, Mirai Nikki, Shiki, Bakemonogatari, Hyouka, Kamisama no Memochou

Desemenea aici http://myanimelist.net/animelist/DuB

este o lista de animeuri facuta de mine, te poti uita pe ele, au si nota data de mine si de asemenea daca dai click pe ele iti va aparea un review, rank, popularitate si alte detalii.

8 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

"Another" un anime care cuprinde: dramă, mister, horror, psihologic. Ţi-l recomand.
http://anime.kage.ro/anime/another/index.php
"Kara No Kyoukai". Şi pe acesta ţi-l recomand, însă are doar cinci episoade traduse în română, dar îţi spun: merită cu siguraţă toate aşteptările.
http://anime.kage.ro/anime/kara-no-kyoukai/index.php
Şi un alt anime interesant "xxxHolic", nu conţine acel gen psihologic, dar e mai mult horror.
http://anime.kage.ro/anime/xxxholic/

| OnnyMady a răspuns:

Death note are din plin drama si e foarte psihologic

| casablanca40 a răspuns:

Kaiji, Paranoia Agent, Monster, Higurashi no naku koro ni, Elfen Lied, Code Geass

| jrockfreak a răspuns:

Death Note, Kuroshitsuji, Shiki (e si putin horror)

| Michaelis explică:

Scz am uitat sa precizez, excluzand death note deoarece chiar ieri l-am terminat de vizionat si kuroshitsuji dar multumesc pentru raspuns happy

| zaooo a răspuns:

Cel mai iubit anime din lume NARUTO NARUTO/SHIPPUDEN(CONTINUAREA) ceva gen comedie drama mai multe are niste intamplari super lupte care te fac aproape sa plangihee hee

| positivity a răspuns (pentru zaooo):

Sunt de acord cu tine că "Naruto" ar fi cel mai iubit anime, dar nu e ceea ce caută ea. Tu chiar crezi că "Naruto" e un anime psihologic si dramatic? Dacă da, atunci crezi greşit.

| zaooo a răspuns (pentru positivity):

Genul dramatic e psihologic nu e de fel