| fluturas20 a întrebat:

Am o rugaminte la voi in special celor carora le plac animeurile! Puteti sa-mi spuneti care este animeul vostru preferat si cam despre ce este vorba in acel anime?!
Eu am vazut pana acum:
Kaleido Star
Inuyasha
Naruto
Code Geass
Tokyo mew mew
Cam atat!big grin Deci la ce sa ma mai uit ce spuneti?:-p

Răspuns Câştigător
| Șosețică a răspuns:

Nana: este despre doua fete care le cheama la fel au aceeasi varsta si aman2 au plecat in tokyo...numai ca una dntre ele era ghotica si una dintre ele era gen roz chestii dinealea...
Elfen Lied (nu m-am uitat la el dar stiu):sunt 3 fete care nu sunt dp planeta nstra da nu stiu cum au ajuns pe terra (parca) si sunt mereu luate si chinutie chestii din astea te avertizez este un anime foarte dur...
mai e one piece dar nu prea stiu ce e in el
fary tail de asemenea
K-ON:incepe cu 2 fete BFF care vor sa isi faca o formatie de muzica dar le mai trebuie inca 2 membri fac ele ros de inca 2 fete si asa traiesc cu concerte si chesti din astea tongue
cam atat tongue

4 răspunsuri:
| andreea97_3289 a răspuns:

Pai mie personal mi-a placut foarte tare Povesti cu fantome ( nu stiu titlul in japoneza). este vorba niste copii care lupta cu fantomele folosindu-se de un jurnal care apartine unei persoane care s-a luptat deja cu acele fantome ( jurnalul apartinea mamei une fete din grup.( M-am uitat de f mult timp la anime nu mai stiu numele laughing) Alt anime care imi mai place este lovely complex. este vorba despre un baiat si o fata de liceu care era impreuna.el avea 1, 56 si ea 1, 70 si in serial se votbeste despre relatia lor laughing. e f nostim mai ales cand se iau in brate laughing)

| Saam a răspuns:

In afara de naruto(da, mi-a placut si mie)imi place f mult FMP(Full Metall Panic). sunt 3 serii( FMP Fumoffu e cea mai tare).E vorba despre o adolescenta(liceanca) care nu stia ca avea o minte incredibila (putea vb doar cu mintea... ma rog, vei vedea. e super). o organizatie il trimite pe unul dintre soldati (sub acoperire) sa o apere! e un fel de comedy + ceva iubire (gen inuyasha)+ actiune. in fine, mai sunt animeuri care imi plac, cum ar fi Yamato Nadeshiko Shichi Henge(perfect girl evolution) noroc!

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Naruto!
Si eu sunt un mare fan!

| LinDaStAr a răspuns:

Deci iti spun eu, Elfen Lied este foarte tare, aici este vorba de o fata care nu era om, ...era un fel de elf ca sa zic asa care i daduse drumul cineva si asa a scapat, dupa care ajunge pe plaja si intalneste pe un baiat cu verisoara lui si o duce acasa, pe ea o chema Nyu, dar numele ei real era Lucy, ea isi pierduse memorie si de fiecare data cand se lovea la cap era Lucy dupa era la loc Nyu
si asa incepe povestea laughing