| Reus111 a întrebat:

As avea si eu o intrebare:
In urma cu ceva timp, am vazut un film in care era vorba despre un val care se repeta de mai multe ori, iar in urma acestui val, orasul se umplea cu plante carnivore. Singurul care vedea ca acest val se apropie era actorul principal. Nu mai tin minte cum era filmul, dar aceasta faza mi-a ramas in minte. In momentul in care valul a lovit orasul, actorul principal se afla intr-un bloc, probabil era la servici. Ma puteti ajuta, va rog! Dau funda

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ceva asemănător e The Day of the Triffids (2009)
http://www.cinemagia.ro/filme/the-day-of-the-triffids-33904/
Vezi și Bølgen (2015)

| Reus111 explică (pentru floresdemayo):

Multumesc mult, dar nu e acesta filmul

| Ahatus a răspuns:

Al cincelea val, probabil