| Desh a întrebat:

Salut TPU! Doar eu cred că anime-urile romantice vechi sunt mai bune decât cele moderne? În cele moderne ni se prezintă viața de zi cu zi a 2 tineri îndrăgostiți fără ca aceștia să ajungă împreună(o excepție e The Dangers in My Heart)în timp ce în cele vechi acest lucru se întâmplă.

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Care vechi, alea de când aveam 5 ani și se dădeau pe minimax, jetix? Da, doar tu crezi sau cel puțin nu multă lume. Dacă nu ajung împreună nu înseamnă că nu e bun anime-ul.

| Desh explică (pentru J0B0MAT):

Nu am spus că asta înseamnă că nu e bun anime-ul.

| StoicAnalysis a răspuns:

De ce romantice? Niciodata nu am inteles rostul lor. De ce te-ai uita la anime-uri romantice? Majoritatea se uita la anime-uri pentru ca acolo vezi efecte, eroi, super puteri, ninja, sau alte chestii mitice pe care nu le vezi prea des in alte seriale cu actori reali. Dar la chestii realistice cum ar fi drama, nu ii vad sensul sa te uiti la animatii. Daca vrei ceva romantic, sunt seriale cu actori reali.

| TOOL a răspuns:

Tomo-chan
A Galaxy Next Door
Amagami SS
Golden Time
Shikimori
Romantic Killer
Kokoro Connect
Bunny Girl Senpai
Love Is War
Fruits Basket

Astea is doar cateva in care ajung impreuna main characterele, daca tu ai vazut 3 animeuri new gen romance asta nu inseamna ca toate sunt la fel.