| Anonim1842 a întrebat:

M-am uitat la filmul Batman vs Superman si am vazut ca la final Superman moare dar dupa ce pusase iubita lui pamant pe sicriul unde se afla el, pamantul se ridica.Superman invie sau ce? Si vreau si linkul de la episodul urmator in care invie si am vazut ca se lupta cu un monstru cu ochi rosii(nu stiu mai exact ce e ca nu am vazut).Dar sa imi spuneti daca mai traieste si daca se poate un link cu acel episod.

2 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Personajul principal nu moare nici o data, nici Batman nici Superman.
Asta e regula filmelor, ala bun nu moare nici o data.

| tpuuser999 a răspuns:

Superman nu moare niciodata. Acela a fost semnul regizorilor sa nu ne facem griji pana la urmatorul "episod", ca sigur nu a murit.

In universul supereroilor, aproape nimeni nu a murit vreodata permanent. Intotdeauna a existat o solutie pentru a-i aduce inapoi. Din cate imi amintesc, doar unul dintre Robin-ii lui Batman este decedat de prin 1997, dar se gandesc deja sa-l readuca si pe el la viata.