| Davidovski a întrebat:

Mi-am adus aminte de un episod din niște desene animate în care se ilustra viața unei sticle de vin, care după o aventură a ajuns un bol de apă pentru o pasăre dintr-o colivie.
Ajutor! Dau fundă! happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, și eu îmi aduc aminte, se numea "Sticluța" de la Andersen povestitorul seria minimax.
Link către el:https://youtu.be/RKcqhaoMYvY

| Davidovski explică (pentru anonim_4396):

Mersi! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Davidovski):

Cu drag

5 răspunsuri:
| Mirris a răspuns:

"Povesti din folclorul maghiar" sa fie oare?

| Davidovski explică (pentru Mirris):

O fi, dar pe mine de episod mă interesează.

| pantera30 a răspuns:

Desi nu sunt sigur poate fi din seria care a fost pe minimax si anume ANDERSEN POVESTITORUL. Ramane sa cauti episod cu episod poate dai de el. Bafta