| UnSimpluRoman a întrebat:

vreau sa stiu si eu cate episoade si cate serii are Gintama?

Răspuns Câştigător
| bluelemOnhamOn a răspuns:

Seriile cu episoadele si cand au aparut:
1. Gintama (265 episoade, din 2006)
2. Gintama OVA ( OVA-urile sunt niste episoade speciale si este decat UN episod)
3. GINTAMA: SHINYAKU BENIZAKURA HEN ( un episod, din 2010)
4. GINTAMA: KANKETSU-HEN – YOROZUYA YO EIEN NARE ( un episod, din 2013)
5. Gintama' ( da, este cu un " ' " si are 51 episoade)
6. Gintama Jump Festa ( 1 episod)
7. GINTAMA: AIZOME KAORI-HEN ( 2 episoade)
8. Gintama 2017 ( cu 12 episoade)

In total sunt 334 episoade.
Si toate seriile pe care le-am scris sunt in ordine.

Sper ca e bine ^^

| UnSimpluRoman explică (pentru bluelemOnhamOn):

Greseala mea...Multumesc

| UnSimpluRoman explică (pentru bluelemOnhamOn):

Si ca tot am ajuns aici iar nu sti cumva un site care traduce toate episoadele ca e unu care are doar 287 si nu sunt toate...

| bluelemOnhamOn a răspuns (pentru UnSimpluRoman):

In romana sau engleza?

| UnSimpluRoman explică (pentru bluelemOnhamOn):

Romana...

| bluelemOnhamOn a răspuns (pentru UnSimpluRoman):

Faza este ca nu se prea gasesc toate episoadele din Gintama traduse in romana. Din cate am cautat eu, toate site-urile de anime-uri in romana aveau decat primul sezon din Gintama tradus. Ai putea totusi sa te uiti in romana.
Poti sa cauti pe KissAnime sau GoGoAnime daca vrei.
Scuze ca nu te-am putut ajuta;,))

| UnSimpluRoman explică (pentru bluelemOnhamOn):

Nu e nimic m-ai ajutat destul laughing

8 răspunsuri:
| UnSimpluRoman explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Daca am numarat bine sunt 328 de episoade si am vazut ca sunt episoade aparute la sezonul 8 acum la sfarsit de martie...o mai fi sa apara si altele?