| LordCristobal a întrebat:

Salutare!
Acum doi ani am dat pe Youtoube de un film romanesc dar nu imi mai aduc aminte cum se numeste.
Ideea este ca filmul avea o actiune asemanatoare cu nuvela,, Moara cu noroc" doar ca actiunea filmului e plasata intr-un context urban, modern apropiat zilelelor noastre.
Cred ca era un film facut la inceputul anilor 2000.
Stie cineva despre ce film e vorba?

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Mai multe detalii?

| LordCristobal explică (pentru aditimus):

Am vazut doar secventa de inceput, moment care mi-a starnit curiozitatea. Dupa aceea m-am luat cu altceva si nu am mai reluat vizionarea.
Secventa de inceput e foarte asemanatoare prima faza din nuvela,, Moara cu noroc adica un barman se intalneste cu un tip mai dubios care il roaga sa il informeze despre orice client care vine la motelul lui.
Asta-i singurul care il mai tin minte.
Filmul era pe canalul de Youtube Cinepub dar nu am reusit sa il mai gasesc pe acel canal.