| suraforever a întrebat:

Salutare... As vrea si eu sa stiu ce nume are un film cu o descriere

E o familie. tatal mama sora si fratele, mama lor lucreaza undeva la o centrala nucleara parca tatal nu mai stiu, In final sora era cu fratele iar mama ii zise la frate sa nu o lase sa plece nicaieri, ea nu a ascultat si a plecat fara sa vada fratele cu metroul nu stiu unde si se intalnise cu o profesoara, metroul are un accident si se rastoarna murind multi oameni ramane sora si profesoara, profesoara ramasa undeva sus in metrou iar sora ranita... in timpul acela s-a provocat un accident la centrala nucleara unde lucra mama sa. Ei trebuia sa raceasca o chestie ca sa nu explodeze si nu aveau destula apa, in final mama s-a gandit sa sparga un baraj si sa vina toata apa pe gaurile metroului unde se afla sora si profesoara. mama a ales greu decizia asta in timp ce tatal si fratele sorei s-au dus dupa sora. Pana la urma da drumu la baraj si inunda toate gaurile metroului. Tatal si fratele le salveaza pe cele 2 (sora, profesoara) din gurile metroului iar apa vine si nu mai explodeaza chestia de la centrala. (Ples repede ) FUNDITA!

1 răspuns:
| Leocerba a răspuns:

Da` de ce "ples repede"?