| damnedwolf a întrebat:

Salutare lume as vrea un film care sa te tina in suspans sa fie actiune daca se poate si cel mai important in sfarsit personajul negativ sa castige
sa fie despre sfarsitul lumi daca se poate
ca am vazut o multime de filme in care tot deaduna personajul principal reuseste sa salveze lumea dar n-am vaz nici unu in care sa creada ca a salvat-o doar ca in cateva secunde sa realizeze ca totul a fos in zadar
in cateva clipe sa treaca de la bucurie la disperare

6 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

The 5th Wave (2016),încearcă și mai poți vedea Hard Sun, un serial f.interesant și f.bun sau mini-seria Childhood's End

| damnedwolf explică (pentru faramatania):

The 5th Wave l-am vaz mai trebuie sa incerc hard sun si childhood end

| Superior a răspuns:

Nu e despre sfarsitul lumii dar merita.
SAW (sunt 7 filme + JIGSAW care e al 8-lea, toate au fost facute intre 2004-2010 si in 2017).
Contin suspans la greu, rasuciri de situatie iar personajul negativ este prea epic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi Shutter Island, nu-i despre sfârșitul lumii, dar în rest, se potrivește perfect descrierii tale.