| Alcaelo a întrebat:

Cum as putea tine si eu evidenta la filmele si serialele vizionate pana acum? Adica exista vreun site unde le pot adauga eu si sa ramana salvate?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Cinemagia are asa ceva

| Alcaelo explică (pentru NLS):

O sa incerc. Sper sa nu fie limita ceva la cate filme poti pune.

| NLS a răspuns (pentru Alcaelo):

Dacă eventual nu încap într o singura lista, poți face 2-3, iar în 3 sigur încap.
Am văzut ca mai mulți de pe aici au liste pe cinemagia cu filmele vizionate pe genuri (drama, comedii, animate, horror, etc )
Ideal ar fi sa nu faci totuși prea multe liste, sa poți cauta ușor în ele când cauți un film (ce corespunde mai multor genuri)

17 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cinemagia sau imdb dar eu prefer cinemagia, mi se pare mai ușor de folosit și nici nu te obligă să lași mereu recenzii ca imdb

| Sn4k3 a răspuns:

Aplicatia TV Time e buna. Iti spune si cand apar filme si episoade noi la serialele la care te uiti. Poti intra si de pe PC.
https://www.tvtime.com/

| johnnny123 a răspuns:

Ai nevoie de un site special pentru asta? Nu poti sa le notezi intr-un document?

| Alcaelo explică (pentru johnnny123):

Daca le notez in txt doc cum stiu eu daca am vazut filmul x din anul 2006? Crezi ca imi aduc aminte 20 de ani de filme vazute?

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu folosesc letterboxd.com

| Alcaelo explică (pentru Aasdfghj):

Sper ca nu are restrictie la cate filme poti adauga nu?

| Aasdfghj a răspuns (pentru Alcaelo):

Nu, nu are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă IMDb. Poți descărca aplicația și vei vedea atunci cât de utilă este. Ai posibilitatea de a adăuga filme/seriale la watchlist, de a le evalua sau de a crea liste proprii.

| Alcaelo explică (pentru anonim_4396):

Multumesc o sa incerc si imdb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TV Time pe Android
Nu stiu daca este si pe alte platforme, dar pe Android poti sa iti monitorizezi vizionarile filmelor si a serialelor pe episoade, pentru mime e destul de utila ca ma ajuta sa stiu unde am ramas sa vad la seriale si ce filme mi am propus sa vad

| morfeo a răspuns:

Noteaza-le tu in telefon. Pe Netflix si hbo go poti sa le bagi la preferate pe alea vizionate si iti raman mereu acolo

| Alcaelo explică (pentru morfeo):

Pe telefon nu e ok deoarece se poate pierde lista odata cu deteriorarea telefonului. Iar pe Netflix sau hbo nu exista toate filmele vazute de mine.

| ElenaElla2526 a răspuns:

Poti sa scrii in notite pe telefon.

| Alcaelo explică (pentru ElenaElla2526):

Acelasi lucru...cum stiu filmele vazute in anii 2000? Asa pe un site ceva vad bannerul sau numele si imi dau seama daca l-am vazut.

| IuliaMJJ58 a răspuns:

Iei un pix și un carnețel și le notezi acolo. Eu așa fac.