| Sh0ck a întrebat:

Salutare TPU, vrea sa va transmit ca de mai mult timp ma framanta rau un gand. Cand eram mic ma uitam la niste desene care mi se pareau inspaimantatoare dar si interesante in acelasi timp, nu mai tin minte daca erau dublate/subtitrate in romana si nici nu mai tin minte pe ce post de desene erau date.

Cert este ca visez noaptea secvente din desenele respective si nu mai am 15 ani happy.

Deci, rugamintea mea la voi este, daca se poate sa imi poata identifica cineva desenul animat : Este un desen animat mai vechi gen anii 80/90, SF si are grafica si timpul in care se desfasoara actiunea asemenea desenelor Gilligan's Planet. Este vorba despre o familie care mereu ajunge acasa cu o nava spatiala (parca ) si toti se duc in dormitoare pentru a dormi. Aici incepe intriga, adolescentul din familie nu ii este somn si se furiseaza din casa ( nu mai stiu cum ) si traieste tot felul de peripetii prin unviers ( foarte dubioase ). Atat pot sa va spun, va multumesc pentru viitoarele raspunsuri!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ca sa scapi de cosmarul acestor desene, re-gandeste toate eceste secvente ce te deranjeaza, pana la cel mai mic si nesemnificativ amanunt.
Cand vei constientiza totul, atunci cosmarurile vor disperea si vei putea dormi linistit.
(Metoda lui Freud)

| Covasa_Adryan_1996 a răspuns:

Family Fly