| romanflorin73 a întrebat:

Salutare.
Un film ciudat, în sensul că nu știe nimeni de el, dar mi-l amintesc perfect. Doi puști evadează, trec ceva graniță. E război. Și cel mai mare moare. Iar în chinurile acelea îl mai întreabă pe cel mic...,, ia zi-mi cum e cu,, Cer nou și pământ nou?"

3 răspunsuri:
| BobTheCat a răspuns:

Cred ca te referi la "Cer Nou și Pământ Nou" (Heaven & Earth), regizat de Oliver Stone. Nu stiu, dar se potriveste cel mai bine.

| romanflorin73 explică (pentru BobTheCat):

Nuuuu. Nicidecum. Erau doi puștani. În genul celor din,, Mizerabilii"

| romanflorin73 explică:

Nici CTP nu m-a putut ajuta.
Iar Doamna I. Nistor nu mi-a răspuns. A citit mesajul, dar nu mi-a răspuns.