| BlooyGirl a întrebat:

Stie cineva niste filme cu adolescenti care se indragostesc? Adica sa aiba niste drame in dragoste si sa fie romantice...
Idei?
Funda

9 răspunsuri:
| Loly a răspuns:

Uita-te la filmul italian Tre metri sopra il cielo (trei metri deasupra cerului), E bestial filmul.Iti povestesc in scurt si daca ti se pare interesant poti sa te uiti.
E vorba despre o fata pe nume Babi de 17 ani si un baiat pe nume Step(Stephano) de 19 ani.Step are o viata periculoasa, participa la curse clandestine cu motoare alaturi de prietenul sau cel mai bun Pollo.Cand una din prietenele lui Babi dau o petrecere, Step si prietenii lui se duc si vandalizeaza petrecerea.Acolo el o intalneste pe Babi si in loc sa ii vorbeasca frumos el o duce in baie si o uda cu dusul.A doua zi Babi il denunta pe Step ca a vandalizat petrecerea dar va ajunge pana la urma sa declare pentru el.Chiar daca la inceput Babi simte doar dispret pentru Step sfarseste indragostindu-se de el.Prietena lui Babi, Pallina incepe si ea o relatie cu Pollo prietenul lui Step si asa toti 4 petrec clipe de neuitat pana intr-o zi cand Pollo are un accident cu motorul si moare.Step sfasiat de durere ca si-a pierdut cel mai bun prieten isi pierde controlul si o loveste pe Babi.Atunci ea pleaca decisa sa nu il ierte si incepe o relatie cu vecinul ei.Filmul se termina cand Step pleaca in America la mama sa lasand-o pe Babi in Roma(Italia).
Filmul e foarte interesant si foarte frumos.Cel putin mie mi-a placut ffff mult.Si mai e si a doua parte a acestui film care se numeste Ho voglio di te(Te vreau).Si acesta e foarte interesant.

Dupa doi ani Step se intoarce in Italia iar intr-o sera o cunoaste o fata pe nume Gin.Ea il invita la o petrecere unde Step se intalneste cu Babi.Step si Babi pleaca de la petrecere si se duc in locul unde Babi si-a pierdut virginitatea cu el.Fac dragoste apoi Babi ii spune ca peste doua saptamani se casatoreste.Step hotaraste sa ii dea o sansa lui Gin si ramane cu ea desi inca o iubeste pe Babi. Babi se casatoreste si ea dar il iubeste tot pe Step.

In fine.eu ti-am povestit pe larg dar e foarte interesant filmul, in special prima parte.Chiar merita sa te uiti.

| Cojocariu05 a răspuns (pentru Loly):

Bestiale ambele parti, asteptam partea 3 in 2014.Recomand filmul, si as fi fericit daca as mai gasi genuri de filme ca "3 metri deasupra cerului", in care personajul sa aiba un rol asemanator cu cel al lui H, baiat rau, dur dar si romantic in cele din urmabig grin

| Andrush98 a răspuns (pentru Cojocariu05):

Si cam cand apare partea a 3 a? Scuze ca intreb abia acum, dar azi am vazut primele 2 filme.

| justlovee a răspuns:

The last song
A walk to remember
The notebook
Remember me
Step Up

Alte răspunsuri
| RyGoLeTa a răspuns:

Parerea mea este sa te uiti la filmele:
-Camp Rock 1
-Camp Rock 2
Nu stiu daca esti fana, doar ca-s foarte frumoase filmele si inveti ceva din ele.Numai bine!

| reniii23 a răspuns:

Am vazut toate cele 3 seriale recomandate de waldes. Merita sa le vezi.

| babilici0scumpik a răspuns:

The vampire diaries, pretty little liars, camp rock 1si 2 twilight ...etc

| waldes a răspuns:

Cu toate ca sunt baiat, stiu vreo cateva filme asa mai pentru fete ca mi-a recomandat o prietena spunandu-mi ca sun interesante.
Uite si vezi daca o sa-ti placa bine daca nu, nu : Gossip girl; Hellcats; Greek(universitatea). De fapt, sunt niste seriale, dar sper sa gasesti ceva interesant din toate trei! Vizionare placuta!