| OanaMOM a întrebat:

Stiti vreun anime nu foarte lung de genul fruits basket, nana, paradise kiss, full metal panic fumoffu din astea mai amuzante si nu foarte deplasate?

7 răspunsuri:
| ZOZOKid a răspuns:

Skip Beat - 26 episoade -comedie
Kimi ni todoke - 2 sezoane a cate 13 episoade - foarte hazliu si romantic
Usagi Drop - 131episoade - foarte frumos, are numeroase faze amuzante
Ouran Highschool Host Club - 26 episoade - comedie in stare pura
Ikoku Meiro no Croisee -12 episoade - o serie frumoasa si simpatica
Bokura ga Ita - 26 episoade - este mai mult in genul lui Nana si Paradise Kiss, mai mult romantic decat comedie
Toradora - 26 episoade - comedie, razi cu lacrimi la ea
B Gata H Key -12 episoade - protagonista e penala
Clannad si Clannad Afterstory -ambele sezoane au cate 26 de episoade deci sunt un pic mai lungi, dar povestea este superba si e plina de faze comice
Hyouka - 25 episoade, ongoing, destul de comic
Kimi to Boku - ambele sezoane au cate 13 episoade
Kuragehime -11 episoade
MM! -12 episoade, din pacate autorul povestii din spatele acestui anime a murit asa ca nu va mai fi nicio continuare, are finalul in coada de peste
Nodame Cantabile - un sezon de 23 de episoade + 2 sezoande de cate 13 episoade fiecare, dar merita vazut, multe momente hazlii + o poveste frumoasa +multa muzica buna
Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai -12 episoade
Seitokai no Ichizon -12 episoade - parodiaza alte serii anime mai mult sau mai putin cunoscute
Daca vrei mai multe informatii despre aceste serii, gasesti aici : www.myanimelist.net

| ZOZOKid a răspuns (pentru ZOZOKid):

La Usagi drop sunt doar 13 episoade, nu 131, e o greseala de tastare acolo.

Wohoo! Sunt muuulte!
Daca vrei ceva recomandat de mine pot sa iti zic: Clannad (foarte dulce, 2 serii de peste 20 de episoade daca imi aduc bine aminte), School Days (nu prea mi-a placut, o intorsatura cam ciudata, dar la altii le-a placut), Uta no Prince-sama (superb, astept sezonul 2!), Kaichou wa Maid-sama (nu te poti numi otaku daca nu il vezi!), Kimi ni Todoke (foarte aproape de viata reala din Japonia), TodaDora (super somic), Special A (preferatul meu!), Ouran High School Host Club (comic si totusi foarte sulce), Myself; Yourself (ceva destul de normal, dar a fost destul de fain), Air (nu prea l-am inteles, dar mi-a placut). Iti mai zic cateva in raspunsul urmatorwinking

| DanScutaru a răspuns:

Slam Dunk- 101 episoade

| cosmynass a răspuns:

Incearca www.anime-nolimit.ro
Are destul de multe anime-uri de acest gen.
Succes;)

| aestheticfunction a răspuns:

Eu am urmarit un anime foarte frumos...dar putin supranatural. Poti incerca sa te uiti la el.Se numeste Special A! Acesta este sfatul meu...Bafta!

| MaraChuuXD a răspuns:

KissXsis big grin