| David2024 a întrebat:

Știe cineva până în ce an a fost difuzat pe Minimax desenul animat "Balanel și Miaunel"?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

In lipsa unei arhive a programelor tv, a unor siteuri precum minimax, cei care detin cat de cat informatii pot doar sa intuiasca
un raspuns clar greu de zis, referitor la anul difuzarii pe minimax

Balanel și Miaunel este un serial de animație românesc, care are 60 de episoade de aproximativ 8 minute difuzate între 1974 și 1982

din acest video postat de un user pe Youtube https://www.youtube.com/watch?v=s_F2IVgjasc
putem intui doar, ca acum 15 ani a fost difuzat, dar nu poate fi un raspuns corect 100%, pentru ca de exemplu poate acest user care a urcat videoul l-a inregistrat cu mult mai multi ani inainte si l-a urcat acum 15 ani abia...

| David2024 explică (pentru Simpatic):

Cred că din 2005 l-au difuzat.

| Simpatic a răspuns (pentru David2024):

Posibil!