| anonim_4396 a întrebat:

Știți câteva filme, seriale sau desene cu sirene și triton?

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Mica sirenă.E și film și desene, în mai multe variante.
Mai ai Aquaman.

| ALM2000RO a răspuns:

Serial cu sirene: H2O: Adaugă Apă (H2O: Just Add Water)
Serial cu sirene și tritoni: Mako Mermaids (Sirenele din insula Mako)
Pe ambele le găsești integral pe net sau YT dublate în română (cu excepția sezonului 3 din Mako Mermaids, pe care și eu l-am găsit mai demult, cu greu și doar în engleză, cu subtitrare tot numai în engleză - dacă ești interesat/ă spune-mi, voi căuta site-ul și-ți voi trimite link-ul)

| AvatarPanda a răspuns:

Ar fi "Noile Aventuri ale Fetei Oceanului". Nu e doar cu sirene dar e pe-acolo.
https://www.musteata.com/noile-aventuri-ale-fetei-oceanului-episodul-1/