| Țuțuleee a întrebat:

Ttebuie sa fac un scurtmetraj pe orice tema pentru scoala. As dori daca poate cineva sa imi dea o idee pentru secnariu?

Răspuns Câştigător
| Andreea091 a răspuns:

Poti face un scurtmetraj legat de vacanta pe care tocmai ai avut-o cu prietenii tai in (ex) Grecia si v-ati pierdut printr-un magazid de suveniruri, v-a certat receptionerul hotelului pentru ca sunteti prea galagiosi, poti introduce niste replici amuzante pentru comic... daca mai ai nevoie de ajutor da-mi mesaj

2 răspunsuri:
| Dorin93 a răspuns:

Poti face un scurtmetraj despre cat de usor e sa plantezi un copac, si cat de multe beneficii aduce. Profesorul va aprecia ideea, iar munca ta la acest proiect te va ajuta sa constientizezi cat de important e sa protejam natura.
Nu cred ca e greu. Prezinti cateva lucruri despre defrisarea padurilor, cat oxigen produce un copac, de ce e nevoie sa impadurim, etc. (gasesti toate astea pe net). Apoi filmezi care sunt pasii pentru a planta un copac. Dar ai grija ca trebuie sa te documentezi pe net inainte. Poti planta chiar pe marginea drumului. Succes! happy

| Țuțuleee explică:

As dori daca se poate sa fie comedie.