| LadyBy a întrebat:

URGENT! Anime-urile sunt sataniste? Daca da, toate? Sau doar unele dintre ele? Daca sunt doar unele va rog, spuneti-mi daca Naruto este!

8 răspunsuri:
| PastilutzaColorata a răspuns:

Nu-s ca bleach si mai era parca unu dark nu stiu ce dragu arata cum una isi baga cuiu in gat si alalalt isi tia capu cu sabia alea chiar ca is

| Flaw a răspuns:

Nu exista nici un anime satanist.
In nici un caz ce poti vedea la televizor, stai calma.
Plus ca japonezii nu sunt crestini, deci nici macar nu cred in Dumnezeu sau Satana :/

| anamaria91 a răspuns:

Permite-mi intai sa radlaughing
Cine te-a prostit?
Anime-urile sunt desene animate japoneze. Adevarul e ca nu toate sunt pentru copii. Unele sunt chiar violente. Naruto ca de exemplu nu e pentru copii.
Sataniste in nici un caz. Satansimul slaveste "fiara", asa cum crestinismul pe Iisus sau budismul pe Budha etc. Dupa parerea mea, un desen/film, orice ar fi satanist in momentul in care te-ar invata sa practici ritualuri sau care te convinge sa treci de partea fiarei. So, stai linistita!
Vizionare placuta!

| bella_1239 a răspuns:

Buna si eu ma uitam la anime-uri si nu sunt sataniste, iar naruto nu este satanist, ma uitam si eu inainte dar acum nu mai am timp si daca are fi fost sataniste fi sigura ca nu mai uitam. Sper ca te-am ajutat cu ceva si uita-te la ele pentru ca sunt frumoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kaleido star mew mew power slayers salior moon si alte anime sunt pentru copii kiddy grade inuyasha sau nana nu sunt pentru copii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gen pentru copii Salior moon pokemon sau mew mew gen pentru copii mari kiddy grade lucky star sau gallery fake

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alfo samurai si alea porno nu imi plac

| stefy_7159 a răspuns:

Naruto nu este! dar astea gen fata iadului carnetul mortii da.am avut si eu nebuneala asta cu anime'uri cand eram mai mica si am intrebat un preot si a zis ca da.ee dar oricum nu sunt toate