| BellaVedeta a întrebat:

Va place filmul si totodata o intamplare adevarata "Titanic"?

Răspuns Câştigător
| Exilee a răspuns:

Sigur ca da!
Se evoca destramarea visului iubirii indragostitilor din pricina unui obstacol al naturii ( ghetarul), dar si din tipurile de clasa sociala din care faceau parte. Sa nu uitam ca la acea vreme aristocratii ii detestau pe cei lipsiti de bogatie.

Dar este uimitor cirumstantele cum s-au intalnit cei doi, uimitorcum pentru cateva clipe dragostea a reusit sa mistuie totul, cum s-a putut evidentia inocenta, dar si unele gesturi specifice romantismului. ( imbracamintea, caracterul si relatiile dintre actori chiar specifice de inceput de secol 20)

TOtusi, inca ramane o enigma aceasta tragedie. Acesta sa fi fost oare destinul? Oare se mai putea face ceva?
Oricum a disparut si acea mentalitate de secol 20, acum putem sa ne tratam ca de la egal la egal. Dar eh...istoria te atrage in a cauta raspunsuri.

3 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Da,imi place.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Filmul e o capodopera si intamplarea in sine e si mai si, viata chiar bate filmul laughing

| RockyVedeta a răspuns:

Titanic este un film realizat din viata reala, este super. Intamplarea mea preferata din Titanic este atunci cand vasul ''vede'' pentru ultima data soarele, iar Jack si Rose sunt impreuna.