| Naty_7679 a întrebat:

Vreau sa va intreb care e diferenta intre un film de groaza si unul thriller.

Răspuns Câştigător
| IDontCareeeeeeeeeeee a răspuns:

Thriller`u este mai slab in sensul ca sunt cenzurate anumite parti care ar dezgusta pe public si nu are efect atat de mare la acesta. iar filmul horror este facut special sa tina publicul in tensiune sa-l sperie si sa `l surprinda. nu se evita partile shocante. urmareste mai multe efecte speciale. sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

3 răspunsuri:
| InsaneDoll a răspuns:

Poi ala de groaza e numai de groaza si are efecte supranaturale iar ala thriller e combinat cu drama, romance si are efecte intalnite si in zilele noastrehappy
Fundabatting eyelashes?

| heroforyou a răspuns:

Varianta 1:cred ca groaza se zice in romana si thriller in engleza laughing
Varianta2:cred ca filmele de groaza sunt cele in care apar contant aratari care sa te sperie,de ex:vampiri,canibali,fantome etc iar cele thriller sunt cele politiste, in care se savarseste o crima la inceput si nu se stie cine, ce, si cum, si tot se afla pe parcurs cu diferite indicii sau urme lasate de criminal/obsedat/demon etc

| robertdaniel95 a răspuns:

Pai in ala de graoza mai mult te sperii si ala thriller te tine in suspans cu faze tensionate si altele de genu. fundita?